III liga

III liga. Cztery nasze drużyny w czołówce. Ważne gole rezerwowych

5. kolejka III ligi. Środa zapowiadała się bardzo emocjonująco i kibice III ligi nie zawiedli się. Bramek, zwrotów akcji emocji nie brakowało.

Pierwsza wygrana Foto-Higieny, pierwszy punkt Lechii

We Wrocławiu Ślęza podejmowała rezerwy Miedzi Legnica i prowadziła do przerwy 1:0 po gole Mateusza Kluzka. Po zmianie stron do głosu doszli legniczanie. Efektem tego były dwa gole – Marcina Garucha i Patryka Makucha. Wrocławianie po raz kolejny pokazali jednak, że grają do końca. Już kilka minut po stracie gola wyrównał Mateusz Stempin. W 72 min. na boisku pojawił się Jakub Jakóbczyk, który okazał się prawdziwym jokerem w talii trenera Grzegorza Kowalskiego. W ostatnim minutach dwukrotnie pokonał bramkarza Miedzianki i ustalił wynik spotkania na 4:2.

Równie wielkie emocje przeżywali kibice w Brzegu, gdzie grały rezerwy Zagłębia. Do przerwy był remis 1:1, a na gola gospodarzy odpowiedział Karol Żmijewski. Początek II połowy należał do Stalia, która do 75 minuty prowadziła 3:1. Bohaterem Miedziowych okazał się rezerwowy Adam Borkowski, który strzelił dwa gole w 75 i 80 min. Gospodarzy dobił Olaf Nowak, który zdobył dla lubinian zwycięskiego gola w 83 min.

Sędzia nie uznał gola z karnego i dał kartkę strzelcowi

W Żmigrodzie tymczasem Piast podejmował beniaminka z Gaci. Bohaterem I połowy był bramkarz gości Marcin Gąsiorowski, który kapitalnie obronił kilka groźnych strzałów. Gdy w 70 min. za drugą żółtą kartkę boisko opuścił zawodnik Piasta Szymon Stasik wydawało się, że Foto-Higiena może pokusić się o niespodziankę. 5 minut później było 1:0, ale dla gospodarzy, kiedy rezerwowy Mateusz Fedyna wykończył zagranie Szymona Sołtyńskiego. W 85 min. na 2:0 podwyższył Mikołaj Juchacz. Goście odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Michała Gałaszewskiego w doliczonym czasie gry.

Wiceliderem rzutem na taśmę został Górnik Polkowice, który w ostatnim meczu kolejki rozgromił Stilon Gorzów Wlkp. 5:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Kornel Ciupka, Mariusz Szuszkiewicz – 2, Marek Opałacz i Dawid Świdwa.

Bardzo ważny mecz przegrała natomiast Lechia Dzierżoniów, która w spotkaniu dwóch ostatnich zespołów po 4. kolejkach uległa MKS-owi Kluczbork 0:1. Jedyny gol meczu padł w 92 min. meczu z rzutu wolnego.