Mecz PP się nie odbył, bo obie drużyny czekały na rywali u siebie [AKTUALIZACJA]

W II rundzie okręgowego Pucharu Polski w strefie wałbrzyskiej miały zagrać Sparta Ziębice i Pogoń Duszniki. Mecz się nie odbył, bowiem oba zespoły czekału na rywali u siebie.

 

Puchar Polski: II runda w okręgu wałbrzyskim[WYNIKI]

Jak to się stało, że obie ekipy myślały, że są gospodarzami meczu pucharowego. Wydaje mi się, że obie zinterpretowały na swoją korzyść regulamin Pucharu Polski, a dokładniej poniższe punkty:

§ 7 UST 2. Gospodarzami spotkań są zespoły grające w niższej klasie rozgrywkowej lub zgodnie § 7 pkt 3.

§ 7 UST 3. Jeżeli w kolejnych rundach jesiennych zostaną w parze zespoły z tej samej klasy rozgrywkowej, to gospodarzem jest ta drużyna, która w poprzednim roku grała w niższej klasie lub zajęła na koniec ostatniej rundy niższe miejsce w tabeli w tej samej klasie rozgrywkowej, co drużyna przeciwna. W rundzie wiosennej gospodarzem meczu jest drużyna, która na koniec rundy jesiennej danego sezonu gra w niższej klasie rozgrywkowej lub zajmowała niższe miejsce w tabeli w tej samej klasie rozgrywkowej, co drużyna przeciwna.

 

Problem bowiem w tym, że w poprzednim sezonie Sparta brała w A klasie, a Pogoń w okręgówce. Tyle, że ziębiczanie awansowali do okręgówki, a ekipa z Dusznik spadła do A klasy. Czyli na dzień rozegrania meczu w niższej klasie rozgrywkowej była Pogoń.

 

Cztery nasze drużyny w czołówce. Ważne gole rezerwowych

Co ciekawe, na stronie OZPN Wałbrzych jako gospodarz wpisana jest Sparta, ale np. na stronie 90minut.pl widnieje informacja, że gospodarzem meczu miała być Pogoń, ale spotkanie miało zostać rozegrane w Ziębicach. Sytuacja jest o tyle dziwna, że Pogoń na swoich facebookowych profilu zapraszała na mecz u siebie. I tam też czekała na rywali…

 

AKTUALIZACJA

Nowe wiadomości są takie. Początkowo Duszniki miały być gospodarzem meczu, ale później OZPN Wałbrzych zmienił miejsce rozegrania meczu na Ziębice. Było o tym wiadomo od 6 dni – taka też informacja była w Extranecie, również sędziowie przyjechali do Ziębic.

 

Oto stanowisko Pogoni Duszniki:

Regulamin jest jasny. Zgodnie z nim mecz powinien odbyć się w Ziębicach.
Natomiast jako Pogoń Duszniki-Zdrój nie mamy obowiązku zaznajamiać się z sytuacją ligową (tabelami wszystkich lig) z poprzedniego sezonu. Pierwotnie OZPN Wałbrzych na wszystkich swoich stronach podawał mecz jako Pogoń – Sparta. Po czym, jak autor napisał, na 6 dni (zgodnie z regulaminem powinno być minimum 7 dni odnośnie zmian zarówno godziny jak i miejsca) zmienili gospodarza! Niestety nikt nie raczył poinformować drużyny Pogoni (mail, telefon, fax). Zapis na stronie 90minut.pl jest tego dowodem, że Pogoń była pierwotnie wyznaczona gospodarzem. Dzwoniliśmy nawet gdzie się da żeby przełożyć mecz na następny dzień (ale Sparta się nie zgodziła bo ma mecz w sobotę) lub na godzinę 18 tak abyśmy mogli dojechać (niestety sędziowie się nie zgodzili gdyż nie będą czekać). Błąd popełniła osoba przygotowująca terminarz, później nieudolnie chciała go naprawić jednak zapomniała nas poinformować… Następna runda zostanie rozegrana 12.09.2018, także nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mecz rozegrać 05.09.2018 (środa) w Ziębicach. My (piłkarze Pogoni) jesteśmy gotowi i chętnie podejmiemy to wyzwanie, żeby mógł wygrać lepszy na boisku i zmierzyć się z Unią Bardo w następnej rundzie. Pytanie czy OZPN Wałbrzych będzie potrafił przyznać się do błędu i pokryć koszty sędziów.

 

2 thoughts on “Mecz PP się nie odbył, bo obie drużyny czekały na rywali u siebie [AKTUALIZACJA]”

  1. Regulamin jest jasny. Zgodnie z nim mecz powinien odbyć się w Ziębicach.
    Natomiast jako Pogoń Duszniki-Zdrój nie mamy obowiązku zaznajamiać się z sytuacją ligową (tabelami wszystkich lig) z poprzedniego sezonu. Pierwotnie OZPN Wałbrzych na wszystkich swoich stronach podawał mecz jako Pogoń – Sparta. Po czym, jak autor napisał, na 6 dni (zgodnie z regulaminem powinno być minimum 7 dni odnośnie zmian zarówno godziny jak i miejsca) zmienili gospodarza! Niestety nikt nie raczył poinformować drużyny Pogoni (mail, telefon, fax). Zapis na stronie 90minut.pl jest tego dowodem, że Pogoń była pierwotnie wyznaczona gospodarzem. Dzwoniliśmy nawet gdzie się da żeby przełożyć mecz na następny dzień (ale Sparta się nie zgodziła bo ma mecz w sobotę) lub na godzinę 18 tak abyśmy mogli dojechać (niestety sędziowie się nie zgodzili gdyż nie będą czekać). Błąd popełniła osoba przygotowująca terminarz, później nieudolnie chciała go naprawić jednak zapomniała nas poinformować… Następna runda zostanie rozegrana 12.09.2018, także nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mecz rozegrać 05.09.2018 (środa) w Ziębicach. My (piłkarze Pogoni) jesteśmy gotowi i chętnie podejmiemy to wyzwanie, żeby mógł wygrać lepszy na boisku i zmierzyć się z Unią Bardo w następnej rundzie. Pytanie czy OZPN Wałbrzych będzie potrafił przyznać się do błedu i pokryć koszty sędziów.

  2. Duszniki nie otrzymały informacji o zmianie miejsca. POTEM Charkowie mecz miał odbyć się w ziebicach (wg regulaminu) . Na 6 dni przed meczem dostaliśmy pismo o zmianie miejsca na duszniki. Następnie PZPN znowu zmienił zdanie już nas nie informując!!! Z naszej strony będzie na pewno protest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *