Mechanika II Brzezina - Polonia Środa Śląska

Puchar Polski: Pierwsza drużyna wycofana, rezerwy grają dalej

W I rundzie Pucharu Polski w okręgu wrocławskim pierwsza drużyna Mechanika Brzezina nie zgrała, bowiem wycofała się z rozgrywek. W Pucharze grają nadal za to… rezerwy Mechanika.

 

Puchar Polski: I i II runda w okręgach na Dolnym Śląsku [WYNIKI]

W środę, 5 września odbyła się I runda PP w okręgu wrocławskim. Internauci zwrócili uwagę na fakt, że z rozgrywek wycofała się pierwsze drużyna Mechanika Brzezina, klubu występującego w okręgówce. Miała ona zagrać w Orzeszkowie z Victorią.

 

W Pucharze nie tylko zagrały, ale nawet awansowały do II rundy rezerwy Mechanika. Występująca w A klasie drużyna wygrała po serii rzutów karnych 5:4 z Polonią Środa Śląska. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis.

 

Były trener rezerw Miedzi i Zagłębia objął Stal Brzeg

To wywołało falę spekulacji. Zwłaszcza że w drużynie rezerw zagrało wielu zawodników… z pierwszego zespołu. Nie brakowało głosów, że to celowe działanie, by drużyna rezerw mogła… grać u siebie. W PP bowiem gospodarzem jest drużyn występująca w niższej lidze.

 

Powód był jednak bardziej prozaiczny. Mechanik bowiem nie był w stanie wystawić dwóch drużyn w tym samym czasie (obie musiały być zgłoszone ze względów regulaminowych).

 

– Powodem wycofania były liczne kontuzje oraz odejście 4 kluczowych zawodników na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego. Nie zebralibyśmy dwóch jedenastek. Informacja o wycofaniu była wcześniej przekazana do DolZPN, aby uniknąć kosztów po stronie gospodarza. Podjęta decyzja, aby grał Mechanik II była spowodowana przepisami – takie wyjaśnienie otrzymaliśmy od przedstawiciela klubu.

 

Seria rzutów karnych w meczu Mechanik II – Polonia

1 thought on “Puchar Polski: Pierwsza drużyna wycofana, rezerwy grają dalej”

  1. i w myśl przepisów pierwszy karny powinien zostać powtórzony. Bramakrz przed strzałem robi ruch do piłki, wychodzi z linii bramkowej czym skraca pole do piłki. sędzia stoi na linii i tego nie widzi. wymagania od DZPN względem klubów są olbrzymie a sędziowie dalej będą kręcić mecze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *