Śląsk II Wrocław Górnik Wałbrzych

Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław w meczu na szczycie IV ligi

Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław – to będzie wydarzenia IV ligi w 5. kolejce. Stawką meczu dwóch niepokonanych drużyn będzie fotel lidera i psychologiczna przewaga w wyścigu po zwycięstwo na wschodzie.

 

Kolejka z kontrowersjami. Trzy drużyny wciąż bez porażki

Gdyby to była jedna z kolejek rundy wiosennej można by było zaryzykować tezę, że stawką meczu Górnik Wałbrzych – Śląska II Wrocław (niedziela, godz. 16) jest zwycięstwo w grupie wschodniej IV ligi. Na takie stwierdzenia jest jeszcze za wcześnie, co nie znaczy, że stawka meczu w Wałbrzychu jest mała.

 

Spotkają się bowiem – na takie stwierdzenie można już sobie pozwolić – dwaj główni kandydaci do zwycięstwa w grupie. Kandydaci, którzy nie ukrywają, że ich celem jest nie tylko wygrana na wschodzie, ale awans do III ligi.

 

Polska – Irlandia we Wrocławiu. Są jeszcze bilety

Na razie i Górnik, i WKS wygrali wszystkie mecze. Wrocławianie prowadzą w tabeli dzięki w lepszemu bilansowi bramek. Bezpośrednie spotkanie ma jednak kolosalne znaczenie – wygrany zostanie samodzielnym liderem, zyska psychologiczną przewagę nad rywalem, a na koniec sezonu może dzięki niemu wyżej w tabeli. Wrocławianie zresztą już się o tym przekonali. W zeszłym sezonie 1. miejsce na koniec rozgrywek przegrali z Foto-Higieną Gać właśnie meczami bezpośrednimi.

 

Faworyta niedzielnego meczu ciężko wskazać. Gospodarze wydają się mieć bardziej doświadczoną drużynę. Grają u siebie. Śląsk II pokazał, że gra do końca i potrafi nawet w ostatnich minutach odwracać losy meczu. Ponadto ze względu na reprezentację, nie gra ekstraklasa, a pierwsza drużyna Śląska w sobotę zagra mecz sparingowy z Miedzią Legnica. Nie będzie więc przeszkód, by wzmocnić rezerwy zawodnikami z ekstraklasowej kadry.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *