III liga

III liga. Górnik wciąż liderem, miedziowe derby na remis. FHG wygrywa na wyjeździe

7. kolejka III ligi. Górnik Polkowice nie zwalnia tempa i nie oddaje fotela lidera. Cenne punkty Foto-Higieny. Podział punktów miedziowych derbach. Domowe porażki Piasta i Lechii.

Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław w meczu na szczycie IV ligi

Górnik Polkowice nie zwalnia tempa. Podopieczni Enkeleida Dobi’ego pokonali Rekord Bielsko-Biała 4:1. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Mateusz Magdziak, Piotr Azikiewicz i Kamil Wacławczyk. Raz odpowiedział Damian Hilbrycht i pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem gospodarzy 3:1. Po zmianie stron w doliczonym czasie gry bramkę dołożył Michał Bednarski.

Z dolnośląskich drużyn w sobotę komplet, jakże ważnych, punktów zdobyła jeszcze tylko Foto-Higiena. W meczu beniaminków podopieczni Marcina Dymkowskiego pokonali na wyjeździe Ruch Radzionków 2:1. Goście objęli prowadzenie po golu w 37 min. Szymona Krocza. Kilka minut przed końcem wynik spotkania podwyższył Iegor Tarnov. Gospodarze zmniejszyli wyniki porażki w 93 min. meczy, ale chwilę później zakończył saedzia zakończył spotkanie.

1/16 Pucharu Polski w strefie wrocławskiej [LOSOWANIE]

Przed tygodniem derbowy mecz grały pierwsze drużyny Miedzi i Zagłębia. W Legnicy lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. Rezerwom Miedziowych udało się wziąć tylko częściowy rewanż, bowiem u siebie zremisowali 2:2. Legniczanie prowadzili po golu Przemysława Porębskiego, ale końcówka I połowy należała do lubinian – po golach Kamila Piątkowskiego i Olafa Nowakazrobiło się 2:1. Wyrównał w 88 min. Michał Pojasek.

Pierwszej porażki w sezonie doznali piłkarze Piast Żmigród. Od 16 min. grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla bramkarz Aleksandra Sobczaka (faul poza polem karnym w sytuacji sam na sam). Co ciekawe, mimo osłabienia podopieczni trenera Ediego Andradiny przed przerwą wyszli na prowadzenie po golu Oskara Trzepacza. Niestety, po zmianie stron dominowali gospodarze, którzy wzmocnieni zawodnikami z ekstraklasy wygrali 4:1.

Również 1:4 uległa u siebie Lechia Dzierżoniów. Była to już czwarta porażka trójkolorowych na własnym boisku w bieżącym sezonie. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego momentami w meczu z Pniówkiem Pawłowice Śląskie wcale nie byli słabszą drużyną, ale pewnością mniej konkretną. Gola dla Lechii zdobył strzałem zza szesnastki Damian Szydziak. Przy stanie 0:1 rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Buryło.

W niedzielę Ślęza podejmowała MKS Kluczbork. Wrocławianie byli faworytem i potwierdzili to już w 2 min., gdy Mateusz Kluzek dobił obroniony przez bramkarza strzał Kornela Traczyka. Ślęza do przerwy mogła prowadzić nawet 3:0, ale nie wykorzystała nadarzających się okazji. Po przerwie straciła gola na 1:1 i… tak się skończyło to spotkanie.