IV liga wschód sezon 2018/19

IV liga wschód: Polonia-Stal wytrzymała godzinę. Kolejka z ostrym strzelaniem

6. kolejka IV liga wschód. Górnik wygrywa w Wołowie, Śląsk II goni lidera. Orzeł wykorzystał wpadkę Polonii. Ostre strzelanie Bielawianki, Sokoła i Nysy.

Rajter i długo, długo nikt… Strzelcy IV ligi po 5. kolejkach

W czołówce bez zmian. Górnik Wałbrzych utrzymał fotel lidera, choć zwycięstwo w Wołowie nie przyszło mu łatwo. Jedynego gola spotkania strzelił w 60 min. Mateusz Sobiesierski. Tymczasem na otwarcie 6. kolejki Śląsk II Wrocław podejmował przy Oporowskiej Polonię-Stal Świdnica. W kadrze gospodarzy znaleźli się m.in. Arkadiusz Piech, Jakub Wrąbel, Daniel Szczepan, Maciej Pałaszewski, Daniel Łuczak czy Damian Gąska.

I tę jakość było widać na murawie, choć nie przekładało się na gole. Choć sytuacji nie brakowało. Z kolei nastawieni na kontry goście bardzo dobrze się bronili, potrafili również zagrozić bramce Wrąbla. Ataki gospodarzy z czasem coraz bardziej przypominały bicie głową w mur i kto wie jakby potoczyły się losy spotkania, gdyby nie sytuacja z 43 min., kiedy Krystian Jagieła powalił wychodzącego na czystą pozycję rywala. Czerwona kartka i osłabienie gości na niemal 50 minut. Po zmianie stron świdniczanie wytrzymali jeszcze niemal kwadrans, a potem w osiem minut stracili… trzy gole. Strzelali Daniel Łuczak, Arkadiusz Piech i Daniel Szczepan. Pod koniec meczu wynik spotkania ustalił Mathieu Scalet.

1/16 finału Pucharu Polski w okręgu wałbrzyskim [WYNIKI]

Wysokich wyników w tej kolejce nie brakowało. Najwyższe zwycięstwo odniosła Bielawianka, która nadspodziewanie łatwo rozbiła Piasta Żerniki 5:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Maciej Rakoczy oraz Bartosz Paszkowski i Yehor Yehorov po dwie.

Pięć bramek rywalowi z Ząbkowic Śl. zaaplikowała Nysa Kłodzko. Łupem bramkowym dla gospodarzy podzielili się Aleks Fatyanov, Łukasz Wiącek, Adam Bońkowski, Maks Fryczkowski i Kamil Dymek. Bramkę dla gości strzelił Tomasz Gawlas. Po trzech porażkach z rzędu na starcie sezonu, w kolejnych trzech meczach Nysa wygrała 3 razy.

W meczu beniaminków Orzeł Prusice rozbił Zjednoczonych Żarów 4:0, choć na pierwszego gola kibice musieli czekać do II połowy. Tym razem super strzelca Grzegorza Rajtera zastąpił Przemysław Stasiak, który ustrzelił hat-tricka. Jednego gola dołożył Sebastian Zagórski. Podopieczni Adriana Bergiera wykorzystali wpadkę Polonii Trzebnica i wskoczyli na podium.

Polonia natomiast nieoczekiwanie uległa na własnym boisku Unii Bardo 2:3. Goście prowadzili do przerwy po bramkach Daniela Chęcińskiego i Mirosława Włodarczyka. Po zmianie stron, w ciągu 7 minut,wyrównali Krzysztof Ulatowski i Jakub Czternastek. Ostatnie słowo należało jednak do gości. W 84 min. wynik meczu ustalił Tomasz Zieliński.

Tymczasem na 5. miejsce w tabeli wskoczył Sokół Marcinkowice, który 4:1 pokonał beniaminka z Mirkowa. Bramki dla gospodarzy strzelili Kacper Rokicki, Mateusz Magusiak, Jacek Mądrzejewski oraz Kamil Mazurkiewicz (samobójcza), a honorowe trafienie dla gości zaliczył Marcin Szemis.

Drugi z Sokołów – ten w Wielkiej Lipy – wygrał 2:1 z Piastem Nowa Ruda. Goście prowadzili po trafieniu Krzysztofa Miki. W 32 min. wyrównał Dominik Rosiński, a w 83 min. trzy punkty gospodarzom zapewnił Adrian Łakomski.