Dolny Śląsk - Vaud

Dolny Śląsk – Vaud 3:1. Zwycięstwo na początek UEFA Regions Cup

We wtorek, 9 października kadra Dolnego Śląska rozpoczęła we włoskim Montecatini Terme półfinałowy turniej UEFA Regions Cup. W pierwszym meczu Dolnoślązacy pokonali Szwajcarów z Vaud 3:1.

UEFA Regions Cup. Kadra Dolnego Śląska na turniej we Włoszech

Mecz naszej reprezentacji ze Szwajcarami rozpoczął się fatalnie. Zespół Vaud objął prowadzenie już w 8 min. po strzale Gentiana Bunjaku’a. Mimo okazji do przerwy naszym nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Po zmianie stron Dolnoślązacy przeważali, ale nie przekładało się to na gole. Aż do 68 min., kiedy wyrównał Mateusz Magdzaik (Górnik Polkowice). Nasza reprezentacja poszła za ciosem i 6 minut później wyszła na prowadzenie po bramce Kornela Traczyka (Ślęza Wrocław), który pojawił się na murawie 10 minut wcześniej.  Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Marcin Buryło (Lechia Dzierżoniów).

Ależ gol Jacka Cebulskiego. To trzeba zobaczyć [Sokół – Bielawianka]

W drugiem meczu naszej grupy gospodarze, drużyna Toskanii pokonała mołdawskie Ialoveni 4:1.

Mistrzowie ośmiu grup awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2019 roku na terenie jednego z finalistów. Obrońcą trofeum jest zespół Zagrzebia, który wygrał turniej finałowy Region’s Cup 2017.

Skład Dolnego Śląska: Spalenia – Łątka, Magdziak, Pożarycki, Jaros – Tomaszewski (60 Galas), Bohdanowicz, Buryło, Kluzek (64 Traczyk), Borowy – Ciupka (79 Bońkowski).