IV liga wschód sezon 2018/19

IV liga wschód: Hit dla Sokoła, przerwana passa Polonii-Stali. Czołówka bez zmian

12. kolejka IV liga wschód. Czołówka bez zmian. Hit w Marcinkowicach dla Sokoła. Koniec zwycięskiej serii Polonii-Stali. Ostre strzelanie w Ząbkowicach Śl. Przerwany mecz w Nowej Rudzie.

Przerwany mecz w Nowej Rudzie. Sędzia oblany napojem

To była kolejka, w której aż kilka spotkań zapowiadało się na hit kolejki. I rzeczywiście nie brakowało emocji. Stosunkowo najmniej było ich w meczach czołowej dwójki. Śląsk II podejmował Bielawiankę, która postawił trudne warunki na Oporowskiej, ale nie zdało się to na wiele. Do przerwy wrocławianie prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Młynarczyka. Ten sam zawodnik asystował przy trzecim golu Michała Bartkowiaka. Również Bartkowiak ustalił wynik meczu na 4:0.

Górnik Wałbrzych odpowiedział dwoma golami w meczu Polonią-Stalą Świdnica, a że żadnej nie stracił, to zachował jednopunktową stratę do lidera. Gole dla podopiecznych jacka Fojny strzelili Damian Chajewski i Jan Jakacki. Dla świdniczan była to pierwsza porażka po pięciu wygranych z rzędu.

Pro Junior System: Te kluby najlepiej punktują [IV LIGA]

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Marcinkowicach, gdzie Sokół podejmował trzecią Polonię Trzebnica. Emocji nie brakowało, ale były dość jednostronne. Już w 6 minucie Sokół objął prowadzenie po strzale Jakuba Polanowskiego. W pierwszej połowie po golu dorzucili jeszcze Kacper Rokicki i Tomasz Rudolf. Po zmianie stron najpierw były dwa niewykorzystane rzuty karne – najpierw strzał Rokickiego obronił Łukasz Iwaszków, a później uderzenie Kacpra Bielicy wyłapał Patryk Janiczak. Ostatecznie wynik na 4:0 ustalił Rokicki.

Trzy ważne mecze rozegrały ze sobą drużyny z dolnej połowy tabeli. Ostre strzelanie urządziły sobie drużyny Orła Ząbkowice Śl. i GKS-u Mirków. Gospodarze prowadzili 2:0 po golu Huberta Górskiego i samobójczym trafieniu Grzegorza Aftowicza. Chwilę po drugiej bramce z boiska wyleciał jeden z zawodników Orła, a zaraz potem do własnej bramki trafił Rafał Wilk i było tylko 2:1. Mogło się wydawać, że osłabieni ząbkowiczanie będą mieć kłopoty z utrzymaniem prowadzenia. Nic z tych rzeczy, gospodarze nie tylko prowadzenie utrzymali, ale nawet je powiększyli. Ostatecznie wygrali 7:3, a gole strzelali Mateusz Łaszczewski – 2, Łukasz Maciejewski, Rafał Wilk i Cezary Madej, a dla mirkowian Dariusz Góral i Jarosław Gołda.

W Kłodzku Nysa podejmowała Unię Bardo. Goście wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Dawida Kuriaty. Dla gospodarzy trafił Mateusz Grudzień.

Tymczasem pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli Zjednoczeni Żarów. Do 88 min. prowadzili oni w Nowej Rudzie z Piastem 3:2. W tym momencie sędzia przerwał spotkanie. Więcej o tym meczu pod tym linkiem.

Jedyny remis w sobotnich meczach 12. kolejki padł w Wołowie, gdzie MKP podzieliło się punktami z Sokołem Wielka Lipa po bezbramkowym remisie.

W niedziele Orzeł Prusice pokonał u siebie Piasta Żerniki 3:1. Gospodarze prowadzili po bramce Sebastiana Zagórskiego w 26 min. Wyrównał w 73 min. z rzutu karnego Maciej Kowalczyk. Końcówka należała do gospodarzy, a na listę strzelców wpisali się Grzegorz Rajter i Paweł Gryz.