Piast Nowa Ruda - Zjednoczeni Żarów

Przerwany mecz w Nowej Rudzie. Sędzia oblany napojem

Mecz w Nowej Rudzie przerwany w 88 minucie. Piast przegrywał wtedy z Zjednoczonymi Żarów 2:3. Teraz pewnie przegra to spotkanie walkowerem.

Ale postrzeleli w Pucharz Polski

O tym, że Nowa Ruda to gorący teren wiadomo nie od dziś. Niestety, często jest to powodem większych kłopotów dla klubu, niż wsparcia dla drużyny. Tak było również w sobotę, kiedy Piast podejmował Zjednoczonych Żarów. Goście przyjechali do Nowej Rudy z 1 punktem na koncie. Gospodarze mieli ich 9, więc dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie.

Gospodarze pierwsi strzelili gola, na którego przyjezdni odpowiedzieli bramką do szatni. Po zmianie stron Zjednoczeni wyszli na prowadzenie, a Piast doprowadził do remisu. Pod koniec spotkania żarowianie wyszli na prowadzenie. Niedługo potem, w 88 minucie, sędzia przerwał mecz.

Pro Junior System: Te kluby najlepiej punktują [IV LIGA]

Jak nieoficjalnie się dowiedziałem, sędziowie czuli się zagrożeni. Po stracie gola na 2:3 jeden z asystentów miał zostać oblany napojem. Już wcześniej zgłaszał głównemu, że nie czuje się bezpiecznie.

Według gospodarzy arbiter meczu zupełnie się pogubił. Wcześniej popełnił dwa karygodne błędy, po których goście strzelili dwa gole. To miało być powodem takiego, a nie innego zachowania miejscowych kibiców.