Piotr Samiec-Talar

Radość w Środzie Śląskiej. Lider okręgówki i debiut wychowanka w ekstraklasie

Tylu powodów do zadowolenia w Środzie Śląskiej nie mieli już dawno. Polonia została liderem wrocławskiej okręgówki, a wychowanek klubu zadebiutował w piłkarskiej ekstraklasie w barwach Śląsk Wrocław.

 

Przerwany mecz w Nowej Rudzie. Sędzia oblany napojem

Piotr Samiec-Talar, bo o nim mowa, wszedł na boisko w 86 min. meczu Miedź Legnica – Śląsk Wrocław. Zmienił strzelca dwóch bramek, doświadczonego Marcina Robaka. Czy będzie to symboliczna, pokoleniowa zmiana ma szpicy Śląska? Na odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wcześnie. Jedno jest pewne Piotr Samiec-Talar ma duży potencjał, żeby stać się klasowym napastnikiem.

 

Trafił on do juniorów Śląska przed sezonem 2017/18. Po roku trafił do szerokiej kadry I zespołu. Zadebiutował przed miesiącem w Elblągu w meczu Pucharu Polski. Teraz po raz pierwszy wybiegł na murawę w Lotto Ekstraklasie.

 

Hit dla Sokoła, przerwana passa Polonii-Stali. Czołówka bez zmian

A jeszcze na wiosnę 2017 roku biegał w juniorskiej koszulce Polonii Środa Śląska, której jest wychowankiem. Przeszedł tutaj wszystkie szczeble w młodzieżowej i juniorskiej piłce.

 

Warto wspomnieć, że Piotr jest synem Sławomira, wciąż aktywnego zawodnika Odry Malczyce, której jest również trenerem. 44-latek ma również za sobą epizod w Śląsku Wrocław, choć miejsca długo w nim nie zagrzał. Wiele lat spędził także w Polonii Środa Śląska.

 

Tymczasem seniorska drużyna Polonii w sobotę została liderem wrocławskiej okręgówki. Podopieczni Krzysztofa Tabaka wygrali z Olimpią Podgaj 3:0, a że Czarni Jelcz-Laskowice ulegli GKS-owi Kobierzyce drużyna z Mistas Skarbów wskoczyła na 1. miejsce w tabeli. Inna sprawa, że tabela w okręgówce jest mocno spłaszczona, a różnice między drużynami czołówki są minimalne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *