Krzysztof Mączyński w Śląsku

Krzysztof Mączyński w Śląsku na 2,5 roku. Hit czy kit? [SONDA]

Krzysztof Mączyński piłkarzem Śląska Wrocław. To dobry ruch włodarzy klubu – Mąka okaże się wzmocnienie? Głosujcie w sondzie.

 

Powołania do kadry Dolnego Śląska na zgrupowanie

Latem taki transfer byłby hitem. Problem w tym, że Śląska nie byłoby wtedy stać na Mączyńskiego, a i sam zawodnik raczej nie byłby zainteresowany graniem w zielonych barwach WKS-u. Tyle, że czasami pół roku w życiu piłkarza to sporo. A w przypadku „Mąki” ostatnich osiem miesięcy, a małymi przerwami, był to bardzo ciężki czas.

 

Teraz transfer do Śląska stał się faktem. Niespełna 32-letni zawodnik podpisał 2,5-letni kontrakt z klubem. I te dwie liczby są teraz głównym tematem dyskusji kibiców – czy zakontraktowanie gracza w tym wieku oraz na dość długi czas to najlepsze rozwiązanie?

 

Janusze biznesu, czyli jak Śląsk „sprzedawał” zawodników

Patrząc na środek pola WKS-u, zwłaszcza na pozycję nr 6, a następnie pozycję nr 8, wydaje się że Mączyński w dobrej dyspozycji będzie sporym wzmocnieniem. Wiek też nie musi być problemem. Mąka graczem biegające od pola karnego do pola karnego nigdy nie był, a doświadczenie i umiejętność ustawiania się może być jego spory atutem. 2 – 3 lata na dobrym poziomie z pewnością może rozegrać.

 

Może. To słowo klucz. Trzeba bowiem pamiętać, że od kwietnia Mączyński za dużo nie pograł. W rundzie finałowej poprzedniego sezonu w barwach Legii Warszawa w ogóle nie grał. Wrócił na początku bieżących rozgrywek. Po czterech kolejkach w lidze (plus meczach pucharowych) wypadł ze składu i już do niego nie wrócił. Kilka razy zagrał w III-ligowych rezerwach.

 

Niestety, najnowsza historia „transferów” zawodników, którzy nie byli dłuższy czas pod grą pokazuje, że trzeba ostrożnie do nich podchodzić. Kamil Vacek, Michał Mak, czy wcześniej Sito Riera – każdy z nich przychodził jako gracz o określonych umiejętnościach. Każdy miał też sporą przerwę w graniu przed przyjściem do Wrocławia. I każdy, w różnym stopniu, zawiódł.

 

Osobiście uważam, że Mączyński przyda się Śląskowi. Nie jest to może budowanie składu w oparciu o „młodych, utalentowanych Polaków”, ale więcej jakości w środku pola się przyda. A Wy jak uważacie? Zagłosujcie w sondzie.

 

fot. Śląsk Wrocław Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *