Polonia-Stal Świdnica - Śląsk II Wrocław

Polonia-Stal zatrzymała Śląsk II. Hit IV ligi dla świdniczan

W meczu na szczycie 21. kolejki IV ligi wschodniej Polonia-Stal Świdnica podejmowała lidera z Wrocławia. Po bardzo ciekawym meczu gospodarze wygrali 2:1.

Konsultacja kadry Dolnego Śląska przed finałami UEFA Region’s Cup

Mecz w Świdnicy między 3. drużyną w tabeli a liderem zaczął się jak u Hitchcocka – od gola już w 3 min. dla gospodarzy. Świetnym strzałem z okolic linii pola karnego popisał się Robert Myrta. Śląsk II mógł wyrównać w 13 min., ale świetną interwencją popisał się Bartłomiej Kot. Trzy minuty później był już bezradny po uderzeniu Grzegorza Kotowicza.

Dobrze dysponowany był również do 82 min. jego vis-a-vis Dariusz Szczerbal, który tylko do przerwy miał co najmniej dwie świetne interwencje. Zwłaszcza w 40 min., kiedy obronił strzał z kilku metrów Limy Santosa.

Kolejne powołania na konsultację kadry przed finałami Region’s Cup

Dlaczego do 82 min.? Właśnie wtedy przydarzył mu się błąd, a może miał po prostu pecha… Sebastian Białasik poszedł do końca za wydawało się straconą akcją i wtedy został nastrzelony przez bramkarza WKS-u, a piłka wpadła do bramki.

Wynik już do końca nie uległ zmianie i druga porażka w sezonie Śląska II stała się faktem. Tymczasem Polonia-Stal umocniła się na 3 miejscu w tabeli.