III liga

III liga. Derby dla rezerw Miedzi. Foto-Higiena gromi, Ślęza lepsza w thrillerze

24. kolejka III ligi. Sporo działo się w przedświątecznej kolejce. Miedziowe derby dla rezerw Miedzi. Górnik umacnia się na fotelu lidera. Wysoka wygrana Foto-Higieny, Ślęza wygrywa w thrillerze w Kluczborku. Remisy Piasta i Lechii.

Powołania do kadry Dolnego Śląska na mecz z reprezentacją lubuskiego

Miedziowych derbach w III lidze rezerwy Miedzi pokonały rezerwy Zagłębia 1:0. Jedynego gola meczu strzelił Tomasz Żyliński w 53 min. Goście po stracie gola próbowali wyrównać, ale dobrze między słupkami bramki gospodarzy spisywał się Jan Szpaderski.

Kolejne stracone punkty przez lubinian to woda na młyn dla lidera z Polkowic. Górnik wygrał 2:0 w Bielsku-Białej z Rekordem. Dwa gola dla polkowiczan strzelił najlepszy snajper 3. grupy III ligi Mariusz Szuszkiewicz. Podopieczni Enkeleida Dobiego mają już 12 punktów przewagi nad kolejnymi drużynami w tabeli.

Awanse i spadki 2018/19 na Dolnym Śląsku od III ligi do klasy A

Udane święta będą mieć z pewnością zawodnicy Foto-Higieny Gać, którzy pokonali Ruch Radzionków – a więc niemal sąsiada w tabeli – 4:1. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Marcina Buryły w 11 min. meczu. Goście wyrównali jeszcze przed przerwą po trafieniu Marcina Trzcionka. Druga połowa to już przewaga gospodarzy, którzy zaaplikowali przyjezdnym 3 gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Michał Gałaszewski, Dominik Wejerowski i Iegor Tarnov.

Po jednym punkcie z wyjazdów przywiozły natomiast ekipy Piasta Żmigród i Lechii Dzierżoniów. Biorąc pod uwagę fakt, że obie grały na trudnym terenie – odpowiednio w Zabrzu i Pawłowicach Śląskich – z remisów 1:1 można być umiarkowanie zadowolonym. Gola wyrównującego dla Piasta strzelił Michał Juchacz. Z kolei Lechia prowadziła do przerwy z Pniówkiem po trafieniu Dominika Korkusia, ale gospodarze po zmianie stron wyrównali.

Na zakończenie zmagań naszych drużyn w Wielką Sobotę Ślęza Wrocław wygrała w Kluczborku z MKS-em 4:2. Wrocławianie prowadzili po bramce Mateusza Kluzka z rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. Po zmianie stron dośrodkowanie Kluzka wykończył Hubert Muszyński i było 2:1. Goście wyrównali w 71 min., a w kolejnym kwadransie mieli trzy świetne okazję na podwyższenie rezultatu. Nie wykorzystali ich, a końcówka żółto-czerwonych była piorunująca. W 87 min. Adrian Niewiadomski wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Stempina, a doliczonym czasie gry Filip Olejniczka ustalił wynik meczu na 4:2 dla wrocławian.