Szczęśliwie, ale zasłużenie. Dolny Śląsk w finale UEFA Region’s Cup

W ostatnim meczu w grupie B UEFA Region’s Cup 2019 reprezentacja Dolnego Śląska zremisowała z Hradcem Kralovym z Czech 2:2. Na szczęście Kastylia przegrała swój mecz z RP Chyaka i to nasza drużyna zagra w finale.

 

Kadra Dolnego Śląska na finały UEFA Region’s Cup

Na zakończenie zmagań grupowych remisujemy z Czechami z Hradca Kralovego 2:2. „Tylko” remisujemy, bowiem byliśmy znacznie lepszą drużyną, a sytuacji podbramkowych – by wysoko wygrać – nie brakowało. Niestety, zabrakło skuteczności i zwykłego szczęścia. Czesi strzelili najpierw pięknego gola po strzale z rzutu wolnego w samo okienko, a wyrównali w 95 min. meczu po rzucie rożnym. Wcześniej dwa razy obejmowaliśmy prowadzenie po bramkach Adriana Niewiadomskiego i Kornela Traczyka.

 

Wielkie podziękowania należą się jednak rosyjskiej drużynie z Regionu Południowego Chayka, która zagrała ambitnie do końca i wygrała z Kastylią 2:1, strzelając zwycięskiego gola w 88 min. Przypomnijmy, że przy remisie to Hiszpanie cieszyliby się z awansu do finału.

 

 

UEFA Region’s Cup. Remis z Kastylią. Gol Słoneckiego w 95 min!

Finał UEFA Region’s Cup odbędzie się w środę w Burghausen. Rywalem Dolnego Śląska będą gospodarze – drużyna Bawarii. Początek spotkania o godz. 18.30.

 

III kolejka w grupie B

  • Dolny Śląsk – Hradec Kralove 2:2
  • Kastylia – Południowy Region Chayka 1:2

https://twitter.com/dolzpnwroc/status/1142854500677500930?s=20

fot. uefa.com

 

1 thought on “Szczęśliwie, ale zasłużenie. Dolny Śląsk w finale UEFA Region’s Cup”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *