3 grupa III ligi w sezonie 2019/20

Rozwój Katowice wycofał się z III ligi. Wraca MKS Kluczbork

Rozwój Katowice wycofał się z 3. grupy III ligi. W jego miejsce wraca MKS Kluczbork, czyli najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z poprzedniego sezonu.

 

III liga. Duże wzmocnienie rywala dolnośląskich drużyn

W środę zarząd Rozwoju Katowice wydał oświadczenie, w którym czytamy m.in. „W związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi wynikającymi z konieczności uregulowania posiadanych zobowiązań, restrukturyzacją infrastrukturalną oraz przyjętymi priorytetami podjęta została decyzja o zawieszeniu w sezonie 2019/2020 udziału w rozgrywkach drużyny seniorów. Ta trudna decyzja pozwoli ustabilizować sytuację klubu i w kolejnym sezonie, w składzie w jeszcze większym stopniu niż dotychczas złożonym z wychowanków, powrócić do rywalizacji na poziomie seniorów, zgodnie z przyjętymi w tym zakresie przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej”.

 

W nowym sezonie Rozwój skupi się na zabezpieczeniu warunków prawidłowego funkcjonowania Akademii Piłkarskiej, która od lat jest priorytetem klubu.

 

Górnik Wałbrzych wycofał się z IV ligi. Kto zagra w grupie wschodniej?

Wycofanie Rozwoju spowoduje, że w III lidze utrzyma się MKS Kluczbork, który w poprzednim sezonie zajął 13. miejsc, czyli najlepsze wśród spadkowiczów.

 

– Jesteśmy przygotowani na podjęcia wyzwania w 3 lidze. Jak nas zapewniły władze miasta Kluczborka finansowanie klubu na dotychczasowym poziomie 3 ligi zostanie utrzymane i zabezpieczymy budżet. W tej chwili najważniejszym naszym zadaniem jest skompletowanie trzecioligowej kadry i ustalenie terminarza meczów w Kluczborku. Rozwojwi życzę jak najszybszego powrotu ich seniorskiej drużyny do naszej piłkarskiej rodziny – powiedział klubowej stronie MKS-u prezes Waldemar Sosin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *