ROW 1964 Rybnik - Śląsk II Wrocław

Mocny skład rezerw Śląska uporał się ze spadkowiczem. Ale drżał o wynik do końca

Rezerwy Śląska wróciły na zwycięska ścieżkę w III lidze. Wrocławianie wygrali w Rybniku ze spadkowiczem z II ligi 3:2.

Foto-Higiena wygrała z Orłem w przełożonym meczu pucharowym

Po dwóch meczach bez wygranej, rezerwy Śląska w końcu wróciły na zwycięską ścieżkę. Było to o tyle łatwiejsze, że do wyjściowego składu wrócili również zawodnicy z kadry I zespołu. Na murawę boiska w Rybniku wybiegli Kamil Dankowski, Mariusz Pawelec, Mateusz Hołownia, Diego Żivulić.

Choć wygrana wcale nie przyszła łatwo. Po pierwszej połowie wrocławianie prowadzili 2:0 po golach Bartosza Borunia i Piotra Samca-Talara. W 56 min. gospodarze – a dokładnie Piotr Pacholski – strzelili gola kontaktowego. To zapoczątkowało prawdziwą wymianę ciosów. W 62 min. Samiec Talar podwyższył na 3:1, a pięć minut później Marcin Wodecki zmniejszył rozmiary porażki.

Okręgowy Puchar Polski. Wyniki 1/8 finału w strefie wałbrzyskiej

Mimo że zostało jeszcze pół godziny, rybniczanie nie zdołali już doprowadzić do remisu. Śląsk II wygrał więc 3:2 i umocnił się na 1. miejscu w tabeli 3. grupy III ligi.