III liga sezon 2019/20

III liga. Śląsk II pozostał liderem, ważne wygrane Piasta i Ślęzy

Śląsk II wskoczył na fotel lidera i nie oddał go po meczu Ruch – Zagłębie II. Ważne wygrane odniosły drużyny Piasta Żmigród i Ślęzy Wrocław.

Efektowna wygrana Śląska w meczu rezerw drużyn z ekstraklasy

W rozegranym awansem (w czwartek) meczu 14. kolejki Śląsk II rozbił u siebie rezerwy Górnika Zabrze 4:0. Więcej o tym meczu można przeczytać klikając w link powyżej. Wrocławianie dzięki wysokiej wygranej wskoczyli na fotel lidera, a o tym, czy na nim zostaną, miało zdecydować spotkanie Ruch Zdzieszowice – Zagłębie II Lubin.

Wygrana trzema i więcej golami dawała prowadzenie w tabeli Zdzichom. I wydawało się, że gospodarze będą w stanie to osiągnąć, bowiem prowadzili z lubinianami 2:0 po 33 min. Miedziowi ocknęli się pod koniec I połowy, gdy do siatki gospodarzy trafił Jakub Sypek. W II połowę również weszli goście, a w 58 min. strzałem z okolic szesnastki wyrównał Bartosz Białek. Takim rezultatem zakończył się mecz. Ruch został więc na 2. miejscu, a lubinianie wywieźli cenny punkt z ciężkiego terenu.

Dolnośląscy mistrzowie Europy polecą do USA. Zagrają z gospodarzami

Arcyważne zwycięstwo odnieśli natomiast piłkarze Piasta Żmigród. Po pięciu meczach bez wygranej podopieczni Ediego Andradiny pokonali MKS Kluczbork 1:0. Gola na wagę trzech punktów w 55 min. strzelił Michał Koźlik.

Przełamali się również, po trzech meczach bez wygranej, zawodnicy Ślęzy Wrocław. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego wygrali na ciężkim terenie w Tarnowskich Górach z Gwarkiem 1:0. Zwycięską bramkę w 83 min. strzelił Maciej Tomaszewski.

W niedzielę Miedź II Legnica podejmowała u siebie Foto-Higienę Gać. Mecz zakończył się remisem 1:1.