Król strzelców IV ligi i młody talent w Piaście Żmigród

Szymon Rusiecki i Szymon Froń zostali nowymi zawodnikami III-ligowego Piasta Żmigród. Pierwszy ma za sobą niezły sezon w Wiwie Goszcz, a drugi z dobrej strony pokazał się w testach organizowanych przez klub.

 

Z Polonii Trzebnica do Piast Żmigród. Po raz drugi

Szymon Rusiecki jest wychowankiem Lotnika Twardogóra. Później otarł się Ślęzę Wrocław, był również w Akademii Miedzi Legnica. Ostatnie dwa sezony spędził w IV-ligowej Wiwie Goszcz. Choć goszczanie spadli z ligi, to niespełna 21-letni zawodnik został królem strzelców wschodniej grupy IV ligi z 18 golami (było ich więcej, ale dwa nie zostały uznane ze względu na walkower, jakim Wiwa została ukarana w spotkaniu z Unią Bardo).

 

– Szymon jest bardzo utalentowanym zawodnikiem. To jest naprawdę bardzo dobry materiał na snajpera, który może zdziałać dużo. Potrafi znaleźć się w polu karnym rywala i skutecznie zakończyć akcję naszego zespołu. Wierzę, że w naszym klubie rozwinie swoje umiejętności jeszcze bardziej – powiedział na klubowej stronie Piasta Edi Andradina, trener żmigrodzian.

 

Ślęza blisko pozyskania czołowego gracza Lechii

W Żmigrodzie wierzą, że sporo pociechy będą mieli również z 18-letniego rozgrywającego Szymona Fronia. Zawodnik spodobał się brazylijskiemu szkoleniowcowi podczas testów organizowanych prze klub.

 

Froń jest wychowankiem Śląska Wrocław, a w ostatnich dwóch sezonach grał w FC Wrocław Academy.

 

fot, źródło: piast-zmigrod.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *