I Memoriał Grzegorza Solarza. Duże emocje do końca

Święto piłki nożnej w Świdnicy za nami. I Memoriał Piłkarski Grzegorza Solarza dla zawodników U13 organizowany przez Polonię-Stal Świdnica okazał się sporym sukcesem – zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.

 

Badania lekarskie piłkarzy po nowemu. Co się zmieniło?

Na starcie stanęło 12 drużyn – 11 z Polski i jedna z Czech. W sumie podczas trzech dni rozegrano 48 meczów, którym towarzyszyły spore emocje i wysoki poziom sportowy.

 

Końcowe rozstrzygnięcia poznaliśmy w niedzielę. Po rozegraniu porannych meczów w walce o najwyższe laury w Lidze Mistrzów (lokaty 1-6 na zakończenie turnieju) pozostały trzy zespoły – czeski SK Sedlec, Akademia Piłkarska Reissa Poznań i Polonia-Stal Świdnica. Gospodarze dowodzeni przez trenera Mariusza Krupczaka zanotowali świetny turniej i mieli wszystko w swoich rękach. By stanąć na najwyższym stopniu podium musieli w ostatnim boju pokonać ekipę ze stolicy Wielkopolski. Ostatecznie padł remis 1:1. Był to bez wątpienia jeden z najlepszych meczów podczas całego turnieju, stojący na niezwykle wysokim poziomie sportowym. Ostatecznie wygrali poznaniacy, a biało-zieloni zostali rzutem na taśmę wyprzedzeni jeszcze przez Czechów z SK Sedlec, którzy pokonali 2:1 Borutę Zgierz. Najlepsi w Lidze Europy okazali się z kolei piłkarze ekstraklasowego klubu – Miedzi Legnica.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Liga Mistrzów:

 1. Akademia Piłkarska Reissa Poznań
 2. SK Sedlec
 3. Polonia-Stal Świdnica
 4. Juventus Academy Bydgoszcz
 5. Żaki Szczecin
 6. Boruta Zgierz

 

Liga Europy:

 1. Miedź Legnica
 2. Karolina Jaworzyna Śląska
 3. Kania Gostyń
 4. Zjednoczeni Żarów
 5. MKS Żory
 6. Górnik Wałbrzych

 

Więcej na temat turnieju na stronie swidnica24.pl

 

źródło, fot. swidnica24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *