To był mecz nie do wygrania. Foto-Higiena kończyła w dziewiątkę

Kilku minut zabrakło piłkarzom Foto-Higieny do wywiezienia 3 punktów z ciężkiego terenu w Pawłowicach Śląskich. Niestety, pod koniec stracili gola na 1:1, a wcześniej dwóch zawodników.

 

Falstart Ślęzy Wrocław na inaugurację trzecioligowej wiosny

Patrząc na przebieg meczu Pniówek Pawłowice Śląskie – Foto-Higiena Gać można zadać sobie pytanie, czy goście w ogóle mogliby wygrać ten mecz. Już w 31 min. z boiska wyrzucony został nowy nabytek beniaminka Marcin Buryło. W 28 min. otrzymał żółtą kartkę za rzekomą próbę wymuszenia rzutu karnego. Trzy minuty drugą żółtą za krytykę orzeczeń sędziego.

 

Problem w tym, że rzut karny – według obserwatorów meczu – był ewidentny. Buryło wszedł z piłką przed obrońcę, który nieprzepisowo go powstrzymywał. Z drugiej strony, jeżeli arbiter uznał nawet, że nie było faulu, to przecież nie musi to oznaczać od razu symulowania.

 

Demolka w I połowie, luz w drugiej. Śląsk II nie dał szans beniaminkowi

Drugą żółtą kartkę pomocnik Foto-Higieny otrzymał, bowiem… przy aucie sędzia asystent przywołał głównego i oznajmił, że Buryło krytykuje pracę sędziego i należy mu się napomnienie. Tak też się stało.

 

Godzina gry w osłabieniu to sporo, ale na tym nie koniec. W 78 min. goście grali w dziewiątkę po drugiej żółtej kartce dla Michała Grochowskiego. W tym momencie Foto-Higiena prowadził 1:0 po golu Dominika Wejerowskiego, który w 47 min. wykorzystał jedenastkę. Niestety, nie dowiozła prowadzenia do końca. W 88 min. wyrównał Matuesz Szatkowski. Arbiter Ireneusz Sipiora z Prudnika przedłużył mecz o 4 minuty, ale wynik już się nie zmienił.

 

Walcząca o utrzymanie się Foto-Higiena wywiozła więc z Pawłowic Śląskich jeden punkt. Tylko czy aż? Sądząc z przebiegu meczu „aż”, bowiem wiele wskazuje na to, że tego meczu nie mogła wygrać… Szkoda, bo dopóki na boisku były wyrównane siły, to prezentowała się korzystniej od Pniówka.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *