Okręgówka: Hit dla Wiwy, sensacja w Środzie Śląskiej. O lidera w Brzezinie

25. kolejka wrocławskiej okręgówki. W sobotnim meczu na szczycie Wiwa wygrała z Moto-Jelczem. Sensacja w Środzie Śląskiej. W niedzielę Miechanik wygrał z Zachodem w meczu o lidera. 

 

10 na 10. Mechanik wygrywa w Sobótce i jest liderem okręgówki

Wydarzeniem sobotnich meczów było spotkanie w Goszczu, gdzie Wiwa podejmowała lidera z Oławy. Gospodarze wygrali 2:1 i pokazali, że do końca będą liczyć się w walce o awans do IV ligi. Bramki dla gospodarzy strzelali Piotr Kotwa i Adrian Dąbrowski, honorowe trafienie dla gości zaliczył Jakub Kulczycki.

 

Mecz kolejki odbył się w niedzielę po południu. Mechanik Brzezina podejmował Zachód Sobótka, a zwycięzca tej rywalizacji miał zostać nowym liderem. I zostali nim gospodarze, którzy wygrali 2:1. Więcej o tym meczu można przeczytać klikając link powyżej. 

 

Jeden ryczałt zamiast trzech opłat. Kto zaoszczędzi najwięcej?

W bieżącej kolejce znów sypnęło niespodziankami. Do największej, wręcz sensacji, doszło w Środzie Śląskiej, gdzie będąca w czołówce Polonia przegrała 1:3 z będącym w tragicznej sytuacji Energetykiem Siechnice. Gola dla polonistów strzelił Zbigniew Antosiewicz, a dla gości Andrzej Kosior – 2 oraz Marcin Józefowicz (karny). Energetyk przeskoczył w tabeli lokalnego rywala z Radwanic i wciąż jest w strefie spadkowej, ale dwie wygrane pod rząd sprawiły, że wciąż ma szansę na utrzymanie się.

 

Tymczasem Kolektyw został rozbity przez Orła Pawłowice 0:7 i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Bramki dla gości strzelali Szymon Łasiński, Maciej Szymkowiak, Oskar Caliński – 2 oraz Cezary Wyglądacz – 3.

 

W Oleśnicy Pogoń przegrała z GKS-em Kobierzyce 1:2. Gole strzelali Mateusz Jendryca oraz Marcel Jamrozowicz i Jakub Wnęk.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy z Żórawiny i Jelcza-Laskowic. KS wygrał ze zdegradowaną już Strzelinianką 5:0. Gole dla gospodarzy zdobyli: Miłosz Marszałek, Rafał Sikorski, Mykola Dankov, Przemysław Kiełcz i Bartłomiej Skowroński. Czarni natomiast wygrali z Parasolem Wrocław 4:0. Na listę strzelców wpisali się Radosław Florek i Patryk Szczebelski, którzy strzelili po dwie bramki.

 

W niedzielę, oprócz meczu na szczycie tabeli, odbył się bardzo ważny mecz na dole tabeli. W Bierutowie, w meczu dwóch ekip walczących o utrzymanie się, Widawa przegrała z Olimpią Podgaj 1:3.

 

  • KS Żórawina – Strzelinianka Strzelin 5:0
  • Mechanik Brzezina – Zachód Sobótka 2:1
  • Polonia Środa Śląska – Energetyk Siechnice 1:3
  • Widawa Bierutów – Olimpia Podgaj 1:3
  • Kolektyw Radwanice – Orzeł Pawłowice 0:7
  • Wiwa Goszcz – Moto Jelcz Oława 2:1
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Parasol Wrocław 4:0
  • Pogoń Oleśnica – GKS Kobierzyce 1:2
[team_standings 15118]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *