Niespodzianki nie było. Grębocice rozbiły Rudną, Bolesławiec spada z IV ligi

W ostatniej kolejce zachodniej grupy IV ligi Sparta Grębocice pokonała Spartę Rudna i utrzymała się w lidze. Do okręgówki spada BKS Bolesławiec.

 

Sensacja w Głogowie, AKS liderem. Sparta czy BKS – kto spadnie?

Przed ostatnią kolejką BKS i Sparta Grębocice miały po 27 punktów. Wyżej w tabeli był BKS, który miał lepszy bilans meczów bezpośrednich. W ostatniej kolejce jednak pauzował, a Sparta Grębocice grała na… wyjeździe ze Spartą Rudna, rewelacją rundy wiosennej na zachodzie. “Na wyjeździe” to jednak nie najlepsze określenie. Mecz odbył się bowiem w… Grębocicach, a zespół z Rudnej był tylko formalnym gospodarzem.

 

Przypomnijmy, że Sparta Rudna mecze „u siebie” grała dotąd w Lubinie, bowiem jej stadion był modernizowany. Ostatnie spotkanie musiało zostać przeniesiony ze wzgędu na to, że na obiektach w Lubinie odbywa się turniej piłkarski. Został przeniesiony więc do Grębocic.

 

Oczywiście to jeszcze o nim  nie przesądzało, ale – szczerze mówiąc – w przedmeczowych opiniach nie było wielu śmiałków, którzy obstawialiby wygarną zespołu z Rudnej. To o tyle dziwne, że Sparta jest rewelacją rundy wiosennej. Ostatni mecz przegrała 24 marca w Głogowie. Potem odniosła 8 zwycięstw i 2 remisy. Aż do dzisiaj. W meczu ostatniej kolejki sezonu Sparta Grębocice rozbiła swoją imienniczkę z Rudnej 5:1. Dzięki temu podopieczni Pawła Żmudzińskiego utrzymali się w IV lidze, a do jeleniogórskiej klasy okręgowej spadł BKS Bolesławiec. 

 

Co ciekawe, Grębocice swoje utrzymanie zawdzięczają również Foto-Higienie Gać, która rzutem na taśmę utrzymała się w III lidze. Gdyby zespół z Gaci spadł, z IV ligę musiałaby się pożegnać również Sparta. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *