Kiedyś IV liga, dziś fuzja. Orzeł łączy się z Pumą i przestaje istnieć

Orzeł Sadowice i Puma Pietrzykowice łączą się i zagrają we wrocławskiej A klasie Puma Pietrzykowice/Sadowice.

 

A klasa Wrocław. Zmiany w podziale na grupy na sezon 2019/20 [MAPA]

Jeszcze w sezonie 2016/17 Orzeł Sadowice grał w IV lidze, wcześniej przez kilkanaście lat występował w klasie okręgowej. Po spadku z IV ligi nastąpił kolejny, do klasy A. W minionym sezonie Orzeł zajął dobre, 6. miejsce w III grupie.

 

Teraz trafił do grupy I wrocławskiej A klasy, ale już w niej nie zagra. Przynajmniej pod własnym szyldem. Orzeł połączył się bowiem z Pumą Pietrzykowice, która grała w B klasie. Przypomnijmy, że zespół z Pietrzykowic również ma za sobą grę w IV lidze w sezonach 2008/09 – 2011/12. Później Puma zaliczyła trzy spadki z rzędu i od pięciu sezonów grała w B klasie.

 

B klasa Wrocław. Wstępny podział na grupy w sezonie 2019/20 [MAPA]

Teraz wraca do A klasy dzięki fuzji z Orłem. W nowym sezonie zobaczymy zespół Puma Pietrzykowice/Sadowice.

 

Przy okazji fuzji DolZPN wzywa wszystkie zainteresowane podmioty do ujawnienia wszelkich roszczeń w terminie 30 dni od daty ogłoszenia niniejszego komunikatu. P tym czasie klub Orzeł Sadowice zostanie skreślony z listy członków DolZPN oraz PZPN.

 

3 thoughts on “Kiedyś IV liga, dziś fuzja. Orzeł łączy się z Pumą i przestaje istnieć

  1. Nie tylko fuzja łączy Orła Sadowice i Pumę Pietrzykowice.Mają taką samą historię czyli awanse rok po roku z armią zaciężną do 4 ligi,potem skończyły się pieniążki i oba te kluby zaliczały glebę czyli rok po roku spadek coraz niżej.Takie są losy drużyn budowanych tylko na kasie,aby zaistnieć w wyższej lidze a po sezonie czy dwóch kończy się kasa i kończą się drużyny.Wulkan Wrocław,Multimet Wrocław,Puma Pietrzykowice,Orzeł Sadowice…i jeszcze parę innych klubów-meteorów.Kto następny pójdzie tą drogą??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *