“Wyścig zbrojeń” we wrocławskiej A klasie. Będzie ostra walka o awans

W grupie II wrocławskiej klasy A zmierzą się trzy drużyny, które niemal do końca ubiegłego sezonu walczyły o awans. Teraz zapowiada się „powtórka z rozrywki”, zwłaszcza że poczyniły one spore wzmocnienia.

 

Reforma A klasy. W przyszłym sezonie mniej spadkowiczów

Przez większość poprzedniego sezonu liderem (i głównym faworytem) w grupie I A klasy był Bór Oborniki Śląskie. Na finiszu rozgrywek – po bezpośrednim meczu – podopieczni Krystiana Januszewskiego zostali wyprzedzeni przez Odrę Malczyce. Z kolei w grupie II Błysk Kuźniczysko i Burza Godzieszowa toczyli walkę o wygraną i awans z Baryczą Sułów. Emocji nie brakowało, ale ostatecznie to sułowianie grają dziś w okręgówce.

 

Wszystkie te trzy drużyny – Bór, Błysk i Burza – znalazły się teraz w jednej, II grupie. Walka między nimi o awans znów zapowiada się pasjonująco. Oczywiście, nie można na starcie odmawiać innym ekipom szans – groźne mogą być zwłaszcza Plon Gądkowice czy KS Łozina – ale wyżej wymieniona trójka wydaje się być jeszcze mocniejsza niż przed rokiem.

 

Która grupa najmocniejsza, skąd będzie najtrudniej awansować?

To wszystko za sprawą transferów, jakich dokonały. Do zespołu z Obornik Śląskich dołączyło siedmiu zawodników, w tym pięciu graczu z IV-ligowej Polonii Trzebnica: Krzysztof Ulatowski, Rafał Miazgowski, Adam Miazgowski, Krystian Paszkowski oraz Radosław Wojtasik. Ponadto są to: Józef Stangret (Parasol Wrocław) oraz Maciej Waliszczak (Błysk Kuźniczysko).

 

Błysk z kolei zakontraktował (jak na razie) trzech graczy, w tym dwóch o uznanych nazwiskach w lokalnej piłce. Łukasz Kuczer przez lata związany był z Chrobrym Głogów, ale ostatnie 3,5 roku spędził bliżej Wrocławia. Najpierw w Polonii Trzebnica, a ostatni sezon w Orle Prusice.

 

Z kolei Grzegorz Kazimierowicz w poprzednim sezonie ze Ślaska II wywalczył awans do III ligi. Wcześniej grał w IV-ligowym MKP Wołów. Jest wychowankiem KS Łozina, skąd jako młody zawodnik przeszedł do FC Academy Wrocław.

 

Kacper Leszczyński to wychowanek Błysku, który przeszedł do SKS-u Głuchów Górny, a następnie trafił do Victorii Zawonia. Teraz wraca do Kuźniczyska by wzmocnić siłę rażenia drużyny Lesława Karbownika.

 

Tymczasem pięciu graczy dołączyło do Burzy. Są to: Kamil Baś i Adam Ratajczak (Orzeł Sadowice, który połączył się z Pumą Pietrzykowice) oraz Tomasz Urbaniak, Grzegorz Urbaniak i Cezary Węglewski (Iskra Pasikurowice). Zawodnicy może mniej znani, ale z pewnością będą wartościowym wzmocnieniem kadry zespołu z Godzieszowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *