Nie żyje Władysław Tronina. Kierownik – legenda

Dziś w nocy zmarł Władysław Tronina, wieloletni kierownik Polonii Trzebnica, a także innych dolnośląskich klubów. Miał 69 lat.

 

 

O śmierci Władysława Troniny poinformował fanpage Polonii Trzebnica. Bo właśnie z trzebnickim czwartoligowcem był związany pan Władysław przez ostatnich 10 lat (z krótką przerwą na pracę w MKP Wołów).

 

Z pewnością wielu pamięta Władysława Troninę, gdy był kierownikiem Polaru Wrocław w czasach jego świetności. W tej roli pracował także w Wulkanie Wrocław, skąd przeszedł do Trzebnica. W sumie funkcję kierownika drużyny pełnił przez kilkadziesiąt lat. Przez ten czas zapracował sobie na miano legendy w swoim fachu. 

 

„We wszystkich klubach, w których pracował był kimś więcej niż kierownikiem. Był człowiekiem-instytucją. Znał wszystkich i wszyscy znali jego. Kiedy pojawiał się jakiś problem – Tronina wiedział jak go rozwiązać. Jego doświadczenie i kontakty były bezcenne. Zawsze wiedział w jakiej sprawie do kogo zadzwonić, zawsze załatwił numer telefonu i – co równie ważne – osoba po drugiej stronie słuchawki doskonale wiedziała kto dzwoni. Ze swoimi sprawami zwracało się do niego mnóstwo osób ze środowiska, a on jak to on – nigdy nie odmówił pomocy.

Taki właśnie był. Dusza człowiek o gołębim sercu. Miał tak rzadką dziś u ludzi, a niezwykle szlachetną cechę – szukał zgody, pojednania, a nie kłótni. Szukał rozwiązań, a nie problemów. Starał się żyć tak, aby nikt przez niego nie płakał. Nigdy nie narzekał. Nawet w ostatnim okresie, kiedy zdrowie nie pozwalało mu być już tak dokładnym, profesjonalnym jak kiedyś – nie rozczulał się nad sobą. Nadrabiał wiecznym optymizmem i uśmiechem. Takim właśnie go zapamiętamy” – czytamy na facebooku Poloinii.

 

Nic dodać, nic ująć…

 

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 26 września. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 13 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Trzebnicy przy ul Spokojnej 12.

 

fot., żródło: Polonia Trzebnica facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *