Connect with us

DolZPN

Związek zapłaci sędziom i rozliczy ich PIT-y. Co kluby muszą zrobić?

Published

on

program e-delegacje sędziowskie DolZPN

Od rundy wiosennej sezonu 2019/20 kluby mogą zgłaszać się do programu e-delegacje sędziowskie DolZPN. Co trzeba zrobić, aby przystąpić do programu? Ile to kosztuje? Oto najważniejsze informacje.

 

Tu znajdziecie do pobrania deklarację przystąpienia do programu

Przystąpienie do programu jest dobrowolne. Aby to zrobić, klub musi najpierw wysłać wypełnioną deklarację (link powyżej) przystąpienia na adres mailowy e-delegacje@dolnoslaskizpn.pl

 

Druga ważna sprawa. Za każdą rozliczoną delegację sędziowską (1 sędzia – 1 delegacja) związek pobiera opłatę manipulacyjną w wysokości 5 zł.

 

W deklaracji przystąpienia do programu klub zobowiązuje się do uiszczenia przedpłaty za wszystkie klasy rozgrywkowe i uczestniczące w nich drużyny klubu (z wyłączeniem klasy rozgrywkowej, którą obsługują wyłącznie sędziowie klubowi) wraz z opłatą manipulacyjną. Jej wysokość wylicza się na podstawie zadeklarowanych danych: klasa rozgrywkowa, ilość sędziów.

 

Tak wyliczoną zaliczkę (na podany w deklaracji adres mailowy związek prześle fakturę proforma) należy wpłacić na 7 dni przed rozpoczęciem rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej wynikającej ze złożonej deklaracji przez klub.

 

Na przykład – jeśli do programu przystąpi klub z A klasy, która liczy 14 zespołów, a w klubie jest tylko drużyna seniorów, to musi wpłacić na tydzień przed startem sezonu zaliczkę za sędziów w meczach, w których jest gospodarzem oraz 5 zł za każdego sędziego. Jeśli drużyna zagra u siebie 7 meczów, będzie to 2 744 zł na ekwiwalenty sędziowskie + 105 zł opłaty manipulacyjnej (7 meczów X 3 sędziów X 5 zł).

 

Oczywiście w B klasie, gdzie zazwyczaj jest jeden sędzia, a drużyn w grupie mniej, ta opłata będzie niższa ? i odwrotnie ? w wyższych ligach może znacznie wzrosnąć.

 

Z drugiej strony kluby i tak muszą ponieść koszty rozliczenia podatkowego delegacji sędziowskich, a zaoszczędzą sporo czasu, bowiem odpadnie im sporo ?papierologii?.

 

Każdy klub, który przystąpi do programu uzyska:

 • Rozliczenie delegacji sędziowskiej, weryfikacja delegacji w extranecie,
 • Wypłata delegacji bezpośrednio na konto bankowe sędziego,
 • Wyliczenie i przesłanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych pit-4R w trakcie roku podatkowego,
 • Przygotowanie rocznego rozliczenia dochodów PIT-11 dla sędziego,
 • Rozesłanie deklaracji PIT-11 do właściwych urzędów skarbowych i do sędziów.

 

Klub, który zdecyduje się na udział w programie całą sumę powinien wpłacić (w tytule wpłaty podać numeru faktury proforma) na konto: 19 1090 2503 0000 0001 1633 1523

 

Jak informuje DolZPN, brak przedpłaty jest równoznaczny z rezygnacją z programu ? związek nie będzie wypłacać delegacji sędziowskich w imieniu klubu nawet w sytuacji otrzymania deklaracji przystąpienia do programu.

 

Po zakończonej rundzie związek dokona rozliczenia wpłat. Decyzję o zwrocie ewentualnej nadpłaty lub o jej przeksięgowaniu na kolejny sezon podejmą kluby.

 

Osoba odpowiedzialne za kontakt w sprawie rozliczania delegacji sędziowskich ze strony DolZPN:

 • Beata Balińska, tel. 71 342 23 50 wew. 1
 • Agnieszka Damasiewicz, tel. 71 342 23 50 wew. 3

 

źródło: dolzpn.pl

 

1 Comment

1 Comment

 1. piłkarz-działacz-podróżnik

  26 lutego, 2020 at 11:56 pm

  Gdy przebywałem w Stanach Zjednoczonych,niedaleko Detroit,interesowałem się oczywiście tamtejszymi rozgrywkami mniejszych lig.Obowiązywał tam podobny system rozliczania delegacji sędziowskich.Podobny co nie znaczy taki sam.Jedno się zgadzało z proponowanym przez DZPN rozwiązaniem :organizator rozgrywek rozliczał delegacje sędziowskie.Poza tym wszystko było inaczej.Bo delegacje sędziom opłacały nie kluby a organizator rozgrywek.Pieniądze na ten cel pochodziły nie od klubów a od sponsorów lokalnych rozgrywek,jakich musiał znaleźć organizator rozgrywek.W czasie gdy tam przebywałem,sponsorem lokalnych rozgrywek była sieć piekarni.Sponsoring delegacji sedziowskich obejmował klasy niższe:District ligę (jakby nasza okręgówka),County ligę(jakby nasza klasa A),City ligę(coś pośredniego między klasą A a klasą B) i Local ligę (jakby nasza klasa B)
  U nas wszystko przerzuca się na kluby.I jeszcze taka ciekawostka-sędziowie dostawali diety TYLKO za sędziowanie.Nikt im nie zwracał kosztów podróży na mecze.Oni mieli tam dotrzeć a jak,to tylko ich sprawa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DolZPN

Pogoda sparaliżowała start rundy wiosennej. Mecze w podokręgu legnickim odwołane

Published

on

Start rundy wiosennej w niższych ligach w Podokręgu Legnica odwołany. Powodem jest fatalna pogoda panująca w regionie.

 

Transferowa bomba we wrocławskiej okręgówce. Augustyn w Wierzbicach!

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuję, że wszystkie mecze zaplanowane w dniach 11-12 marca w Podokręgu Legnica zostają odwołane – poinformował związek na swoim profilu na Facebooku.

Dodajmy, że dotyczy to meczów w rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Legnica od klasy okręgowej do B klasy. Nie zostały natomiast odwołane mecz Koleje Dolnośląskie IV ligi.

 

W pozostałych okręgach Dolnego Śląska mecze nie zostały odgórnie odwołane. Patrząc jednak na pogodę, raczej nie uda się wszystkich rozegrać zgodnie z terminarzem.

 

Continue Reading

DolZPN

Dwa IV-ligowe kluby nie będą na wiosnę przyjmować kibiców gości

Published

on

Bez kibiców gości

Dwa pierwsze kluby ze wschodniej grupy IV ligi zdecydowały, że nie będą w rundzie wiosennej przyjmowały na swoim stadionie zorganizowanych grup kibiców gości.

 

Najlepszy strzelec wschodniej grupy IV ligi zmienia klub

KS Piast Nowa Ruda oraz Górnik Wałbrzych – jak poinformował Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na swoim profilu na Facebooku – zdecydowały, że nie będą w rundzie wiosennej przyjmowały zorganizowanych grup kibiców gości. Obie drużyny występują we wschodniej grupie IV ligi. Czy będą kolejne? O tym przekonamy się wkrótce.

 

Przypomnijmy, że przepis, który umożliwia takie decyzje działa już od dłuższego czasu. Nowością jest natomiast fakt, że przy wojewodzie dolnośląskim powstała komisja ds. bezpieczeństwa rozgrywek w niższych ligach. – Rozgrywki będą „mocniej” monitorowane i bezpieczniejsze – zauważa prezes Padewski.

 

Continue Reading

DolZPN

IV liga. To będzie wyjątkowa runda. Szybka i bardzo trudna

Published

on

IV liga terminarz

Niespełna trzy miesiące będzie trwała runda wiosenna w IV lidze. Zacznie się szybciej, niż początkowo planowano i skończy z końcem maja. Wszystko przez finały UEFA Region’s Cup.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Najnowsze wyniki meczów kontrolnych

O tym, że to wyjątkowy sezon IV ligi wiadomo od dawna. Przede wszystkim ze względu na fakt, że – po siedmiu latach – to ostatnie rozgrywki z dwoma grupami. Powrót do jednej grupy oczywiście oznacza, że czeka nas bardzo wiele spadków do okręgówki. Bowiem w sezonie 2023/24 IV liga będzie się składała z 18 zespołów.

 

W ostatnich dniach okazało się, że będzie to również bardzo intensywna runda wiosenna. DolZPN musiał bowiem skorygować plany dotyczące terminarza. Runda wiosenna rozpocznie się tydzień wcześniej niż planowanie – zawodnicy wybiegną na boiska już w weekend 4/5 marca. Sezon zasadniczy będzie trwał do weekendu 27/28 maja. Dwie kolejki odbędą się w środę. Później jeszcze odbędą się mecze barażowe o awans do III ligi.

 

Wszystko to spowodowane zostało ogłoszeniem terminu finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup, które odbędą się w hiszpańskiej Galicji. Początkowo miały się one odbyć pod koniec czerwca, ale ostatecznie wystartują już 9 czerwca. Już 7 czerwca wszystkie ekipy, w tym reprezentacja Dolnego Śląska, muszą być na miejscu. Turniej potrwa do 17 czerwca. Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego w 2019 roku w Bawarii (w 2021 roku finały nie dobyły się z powodu pandemii Covid 19).

 

Continue Reading

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy rozpocznie się 9 czerwca i będzie trwał do 17 czerwca 2023r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

DolZPN

Kurs sędziowski 2023. Zapisy przedłużone do 22 stycznia

Published

on

Kurs sędziowski 2023 startuje już 26 stycznia. Zapisy zostały przedłużone do 22 stycznia. To ostatni moment, żeby zrobić „papiery sędziowskie” i rozpocząć swoją przygodę z gwizdkiem.

 

Tegoroczny kurs odbędzie się w formie szkoleń online oraz w ramach zajęć praktycznych na boisku. Kurs poprowadzą sędziowie Dolnośląskiego Kolegium Sędziów, którzy na co dzień prowadzą mecze PKO Ekstraklasy, I, II i III ligi. – Maksimum praktyczności nauczania – korzystamy z klipów z rozgrywek UEFA oraz z Polski. Niezbędna dawka wiedzy, najważniejsze rady oraz sympatyczna atmosfera i dużo dobrej zabawy gwarantowane! – zachęca Kolegium Sędziów Wrocław.

 

Wymagania od kandydata kursu sędziowskiego:

 • ukończone 16 lat (zgoda rodziców osób niepełnoletnich);
 • niekaralność;
 • brak przeciwwskazań zdrowotnych (m.in. sportowa sylwetka);
 • koszt kursu – 100 zł.

Plan kursu:

 • Start – 26 stycznia 2023 r.;
 • Koniec – 4 marca 2023 r.;
 • Termin zapisów – do 15 stycznia 2023 r.;

 

Jak się zapisać?

Wypełnij ankietę online LINK DO ANKIETY;

Dokonaj płatności na konto Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

Tytuł: Imię i nazwisko – KURS SĘDZIOWSKI 2023 (np. Jan Kowalski – KURS SĘDZIOWSKI 2023)

Numer konta: 61 1090 2503 0000 0006 3000 0960

Adresat: Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

ul. Oporowska 62, 53-434 Wrocław

 

Po dokonaniu opłaty prześlij na adres mailowy (kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com) skan (lub zdjęcie dobrej jakości) oświadczenia o niekaralności (tu znajdziesz WZÓR OŚWIADCZENIA), a w przypadku kandydatów niepełnoletnich – zgody rodzica (tu znajdziesz WZÓR ZGODY).

W przypadku jakichkolwiek pytań można się kontaktować pod adresem mailowym: kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com.

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Znamy wszystkich finalistów. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

Published

on

UEFA Region’s Cup

Znamy już wszystkich finalistów, którzy w przyszłym roku zagrają w finałach amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

W przyszłym roku odbędą się finały amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska, która wywalczyła awansu podczas turnieju eliminacyjnego na Łotwie, poznała wszystkich rywali, którzy powalczą o tytuł mistrzowski. Są wśród nich: Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Galicja (Hiszpania), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. na terenie jednego z finalistów. Gospodarza poznamy prawdopodobnie w styczniu.

 

Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie.

 

fot. UEFA

 

Continue Reading

To się czyta