Duża obniżka pensji piłkarzy Śląska Wrocław. Dostaną tylko od 15 do 30 proc.

Śląsk Wrocław poinformował we wtorek wieczorem o znacznym obniżeniu wynagrodzeń zawodników.

 

Najlepsze drużyny w okręgach na Dolnym Śląsku [TOP 10]

„W wyniku wspólnie wypracowanego porozumienia, w trosce o stabilność finansową i przyszłość klubu, zawodnicy Śląska Wrocław zgodzili się na zamrożenie znacznej części swoich wynagrodzeń. Tym samym będą otrzymywać od 15% do maksymalnie 30% swoich podstawowych miesięcznych pensji” – czytamy w oświadczeniu klubu.

 

Zawieszenie części wynagrodzeń to sposób na pomoc klubowi oraz jego pracownikom, a także zminimalizowanie strat związanych z wyjątkowo trudnym okresem, w którym z powodu zawieszenia rozgrywek klub nie jest w stanie generować żadnych przychodów. – Rozumiemy powagę sytuacji, która dotyka nas wszystkich. Wierzymy, że tylko jednocząc się w obliczu problemów, możemy je wspólnie przezwyciężyć – dodaje Krzysztof Mączyński, kapitan WKS-u.

 

Zmianie nie ulegnie wysokość wynagrodzeń jedynie najmłodszych piłkarzy. – To inicjatywa rady drużyny, która świadczy o odpowiedzialności doświadczonych zawodników i prawdziwym charakterze naszego zespołu – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

 

Oczywiście, chodzi o zamrożenie części wynagrodzeń. Zawodnicy powinni więc je w przyszłości odzyskać. Nie wiadomo jednak, kiedy będzie mogło to nastąpić.  

 

źródło: slaskwroclaw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *