Okręgowy Puchar Polski. DolZPN wyznaczył terminy [AKTUALIZACJA]

DolZPN wyznaczył terminy meczów okręgowego Pucharu Polski na Dolnym Śląsku. 

 

Te kluby są uprawnione do gry w sezonie 2020/21

Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyła terminy rozegrania poszczególnych rund Pucharu Polski na szczeblu okręgowym oraz wojewódzkim. W sumie, jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, do rozegrania zostało 20 meczów.

 

  • 27 czerwca, godz. 17 – 1/4 finału PP w okręgach Legnica i Wrocław
  • 4 lipca, godz. 17 – 1/2 finały PP w okręgach Jelenia Góra, Legnica i Wrocław
  • 8 lipca, godz. 18 – finały Pucharu Polski we wszystkich okręgach

 

  • 11 lipca, godz. 17 – 1/2 finału PP na szczeblu wojewódzkim 11.07.2020 godzina 17.00;
  • 18 lipca, godz. 17 – Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

 

Jeszcze przed zawieszeniem rozgrywek, 8 marca odbyły się półfinały okręgowego Pucharu Polski w strefie wałbrzyskiej. W meczu dwóch czołowych zespołów wschodniej grupy IV ligi Bielawianka uległa Polonii-Stali Świdnica 1:2. Tymczasem występujący w A klasie Śnieżnik Domaszków wygrał po serii rzutów karnych z IV ligową Lechią Dzierżoniów 5:4 (w meczu było 2:2). W strefie wałbrzyskiej został więc tylko finał. W innych okręgach znacznie więcej meczów do rozegrania.

 

W strefie wrocławskiej czekają nas ćwierćfinały. Wielkie święto szykuje się w Kuźniczysku, gdzie A-klasowy Błysk podejmie rezerwy Śląska Wrocław, czyli świeżo upieczonego beniaminka II ligi. W pozostałych spotkaniach drużyny z IV ligi będą podejmować trzecioligowców. GKS Mirków zagra z Piastem Żmigród, Orzeł Prusice podejmie Ślęzę Wrocław, a Sokół Wielka Lipa zmierzy się z Foto-Higieną Gać.

 

W strefie legnickiej 8 marca, Mewa Kunica zagrała awansem ze Stalą Chocianów. IV-ligowiec wygrał w karnych 4:1 (w meczu padł remis 1:1). Do rozegrania zostały trzy ćwierćfinały: Pogoń Góra – Iskra Kochlice, Kuźnia Jawor – Sparta Grębocice oraz Górnik Złotoryja – Zagłębie II Lubin.

 

W okręgu jeleniogórskim zostały nam jeszcze mecze półfinałowe: Hutnik Pieńsk – BKS Bolesławiec oraz Lotnik Jeżów Sudecki – Apis Jędrzychowice.

 

Po wyłonieniu zdobywców pucharów w okręgach odbędzie się faza wojewódzka. Jeśli jednak nie udałoby się wznowić rozgrywek pucharowych zarząd DolZPN wyznaczy klub, który będzie reprezentował nasz region na szczeblu centralnym. Wariant warunkowy wchodzi w życie w sytuacji jeżeli do 26 lipca (włącznie) nie uda się rozegrać meczu finałowego wojewódzkiego PP.

 

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/21 udział w okręgowym Pucharze Polski będzie dobrowolny dla drużyn od III ligi do A klasy, podobnie jak dotąd było z klubami z B klasy.

 

 

One thought on “Okręgowy Puchar Polski. DolZPN wyznaczył terminy [AKTUALIZACJA]

  1. “Jeśli jednak nie udałoby się wznowić rozgrywek pucharowych zarząd DolZPN wyznaczy klub, który będzie reprezentował nasz region na szczeblu centralnym”. Mam nadzieję, że to głupi żart.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *