Już oficjalnie! Mecz Ślęza – Pniówek przełożony z powodu koronawirusa

Dwóch zawodników z drużyn III ligi zarażonych koronawirusem. Z tego powodu mecz Ślęza Wrocław – Pniówek Pawłowice Śląskie został przełożony. 

 

Byli rutyniarze, jest i młodzież. Trzech nowych zawodników w Ślęzie

W meczu 2. kolejki 3. grupy III ligi Ślęza Wrocław miała zagrać w sobotę z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Miał to być pierwszy mecz ligowy na nowym obiekcie na Kłokoczycach. Wydarzenie promowano jako „Wielką Parapetówkę”. 

 

Niestety, spotkanie został odwołane. „Powodem jest pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19 u jednego z naszych zawodników. O nowym terminie meczu oraz o ewentualnych kolejnych odwołanych spotkaniach będziemy informować najszybciej jak to możliwe” – poinformował na swojej stronie klub ze Śląska.

 

Tak przynajmniej się wydawało jeszcze przed południem. Okazuje się, że Ślęza chce grać – o czym napisał sportdziennik.com Jak informuje portal, wrocławianie mają dać przyjezdnym zaświadczenie, że biorą na siebie pełną odpowiedzialność za zdrowie swoich zawodników.

 

Po godz. 15 zapadła ostateczna decyzja. „Ze względu na zarażenie jednego z zawodników drużyny Pniówka-74 Pawłowice zaplanowany na sobotę, 8 sierpnia na godz. 14 mecz Ślęza Wrocław – Pniówek-74 Pawłowice został przełożony. Klub z Pawłowic działając z maksymalną ostrożnością i troską o zdrowie pracowników swojej drużyny oraz wszystkich osób związanych ze Ślęzą Wrocław wystąpił z prośbą o przełożenie sobotniego meczu. Organizator rozgrywek – Opolski Związek Piłki Nożnej przychylił się do tej prośby i zdecydował o zmianie terminu meczu 2. kolejki III ligi” – poinformowała Ślęza Wrocław.

 

Mecz Ślęza – Pniówek jednak się odbędzie? Na ostateczną decyzję musimy jeszcze poczekać. Podejmie ją jeszcze dziś Opolski ZPN, który prowadzi rozgrywki 3. grupy III ligi. 

 

Na tym jednak nie koniec. Obecność wirusa SARC-CoV-2 wykryto u jednego z zawodników Gwarka Tarnowskie Góry. Jak czytamy w oświadczeniu klubu, zawodnik przebywa w domu i czuje się dobrze. Od 10-ciu dni nie przebywał na stadionie TS Gwarek, tym samym nie brał udziału w meczu inauguracyjnym III ligi z Zagłębiem II Lubin. Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy prawa, pierwsza drużyna TS Gwarek oraz jej sztab szkoleniowy przebywa na obowiązkowej kwarantannie oraz czeka na przeprowadzenie testów dotyczących koronawirusa. Cały sztab szkoleniowy oraz pierwsza drużyna cieszy się dobrym zdrowiem.

 

W związku z powyższym najbliższe mecze TS Gwarek Tarnowskie Góry, tj. spotkania z Polonią Bytom, Lechią Zielona Góra oraz Rekordem Bielsko-Biała zostaną rozegrane w innym terminie, wyznaczonym przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Gwarek wróci do rozgrywek ligowych na mecz w Tarnowskich Górach przeciwko Polonii Nysa w dniu 22 sierpnia 2020 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *