Connect with us

Wrocław

A jednak. Kolejna drużyna wycofała się z VII grupy wrocławskiej B klasy

Published

on

wycofana drużyna

LZS Zachowice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej B klasy. W grupie VII zostało więc 11 zespołów.

 

Nowe przepisy dotyczące sprawdzania zawodników podczas meczów

Niestety, spełnił się czarny scenariusz. LZS Zachowice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej B klasy. To kolejna drużyna, która opuściła VII grupę ? wcześniej zrobił to KP Wichrów. Przypomnijmy, że Błękitni Pustków Wilczkowski, którzy również pierwotnie byli w tej grupie, po połączeniu z Borem Zaodrze Oława trafili do A klasy.

 

?Z przykrością muszę poinformować o zawieszeniu klubu LZS Zachowice grającego w B klasie, obecna grupa 7, na obecny sezon. Z powodu braku trenera i braku zawodników nie jesteśmy w stanie wystartować w obecnym sezonie? – taką informację od zarząd klubu przedstawił Andrzej Padewski, prezes DolZPN.

 

Start tej grupy B klasy zaplanowano na 30 sierpnia. Wystartuje w niej 11 zespołów.

 

 

B klasa Wrocław sezon 2020/21

Grupa I

 • Dąb Kuraszków
 • Herosi Stary Wołów
 • KS Piotrkowice
 • Lech Barkowo
 • Odra Uraz
 • Olimpia Godzięcin
 • Orkan Borzęcin
 • Orkan Mojęcice
 • Ruch Warzęgowo
 • Zryw Głębowice
 • KS Brzeg Dolny
 • Pirania Radziądz
 • LKS Krościna Wielka
 • Czarni Białków
 • KP Brzeg Dolny

 

Grupa II

 • Avia Ozorowice
 • Błękitni Pawłów Trzebnicki
 • Błyskawica Szewce
 • GKS Kryniczno-Ligota Piękna
 • LKS Krzyżanowice
 • Płomień Wisznia Mała
 • Sparta Będkowo
 • Sparta Wszemirów
 • Silesia Szymanów
 • Sokół Ujeździec Mały
 • Sokół Ujeździec Wielki
 • Orzeł Biedaszków Wielki
 • Piorun Koniowo
 • Tomtex Widawa Wrocław
 • Masłowia Masłów

 

Grupa III

 • Grom Szczodrów
 • Olimpia Bukowinka
 • Polonia Grabowno Wielkie
 • Sokół Kaszowo
 • Aktywne Łazy
 • Płomień Krośnice
 • Pogoń Cieszków
 • AP Oleśnica
 • Perła Węgrów
 • KS Dziadowa Kłoda
 • Piast Dobrzeń
 • KS Gręboszyce
 • Czarni Łuczyna
 • KS Postolin

 

Grupa IV

 • GKS Kątna
 • Borowianka Borowa
 • Dąb Pruszowice
 • KS Byków
 • Orzeł II Pawłowice
 • MKS Sołtysowice
 • KP 99 Śliwice
 • LZS Zbytowa
 • Widawa Grędzina
 • Błękitni Krzeczyn
 • Widawa II Bierutów
 • Piast Miłocice
 • Pogoń Kopalina
 • GKS II Mirków

 

Grupa V

 • Skra Wojnowice
 • Rzemieślnik Oława
 • Wratislavia II Wrocław
 • LZS Ścinawa Polska
 • WKS Wilczyce
 • Lwy Wrocław
 • Zalesie Wójcice
 • MKS Siechnice
 • Odra Kotowice
 • Orzeł Święta Katarzyna
 • Sparta II Wrocław
 • Jankowianka Wierzbno
 • Polonia Godzikowice
 • Burza Chwalibożyce
 • Szaluna Zębice
 • Grunwald Wrocław

 

Grupa VI

 • Gromnik Kuropatnik
 • KS Kurów
 • Kwarcyt Jegłowa
 • Ognisko Przeworno
 • Pogoń Kowalów
 • Zryw Chociwel
 • Zorza Niemil
 • KS II Żórawina
 • Feniks Pławna
 • LZS Stary Śleszów
 • Orzeł Biały Kościół
 • KP 86 Borek Strzeliński
 • Ślęza Księginice Wielkie
 • Czarni Kondratowice

 

Grupa VII

 • MKS Magnice
 • Tarant Krzyżowice
 • WKS II Wierzbice
 • Polonia II Bielany Wrocławskie
 • GOKiS Kąty Wrocławskie
 • GLKS Mietków
 • KS Piotrowice
 • Zieloni Wilczkowice
 • LKS Sadków
 • Polonia II Jaksonów
 • Galakticos II Solna

 

Grupa VIII

 • Dromex Piersno
 • Sporting Wrocław
 • PKS Augustyn
 • Zjednoczeni Łowęcice
 • Błękitni Jerzmanowo
 • Piast Lutynia
 • Pagel Komorniki
 • Odra Słup
 • Wulkan Ogrodnica
 • Błyskawica Lenartowice
 • Błękitni Chwalimierz
 • Zorza Wilkszyn
 • Orzeł Bukówek
 • Maślice Wrocław

Okręgówka

Powrót po 3 latach. Zespół z okręgówki ma nowego trenera

Published

on

Krystian Pikaus

Orzeł Marszowice, zespół z wrocławskiej okręgówki, ma trenera. Nowym szkoleniowcem został Krystian Pikaus, dla którego jest to powrót po 3 latach do klubu spod Oławy.

 

Zmiana trenera zespołu z okręgówki. Kto poprowadzi Orła?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Po 3 latach przerwy na ławkę trenerską Orzełka wraca Krystian Pikaus. Postać, której sympatykom naszej drużyny nie trzeba przedstawiać – informuje klub z Marszowic na swoim profilu na Facebooku.

Znany i lubiany, ze świeżym zapałem do podjęcia kolejnych piłkarskich wyzwań. Witamy na pokładzie i życzymy jak najwięcej pozytywnych emocji popartych wysoką ilością zdobytych punktów w nadchodzącej rundzie – czytamy.

 

Krystian Pikaus prowadził już Orła od lipca 2018 roku do końca 2020 roku, kiedy przeniósł się do Moto-Jelcza Oława. Ostatnio, przez półtora roku, prowadził Foto-Higienę Gać.

Nowy-stary trener w Marszowicach zastąpił Jacka Imianowskiego. Przypomnijmy, że zespół z Marszowic po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

 

Fot. Orzeł Marszowice

 

Continue Reading

IV liga

Zmiana trenera w IV lidze. Szkoleniowiec odchodzi po ponad dwóch latach

Published

on

Mariusz Bełkowski nie jest już trenerem Zenitu Międzybórz, drużyny z IV ligi. Rozstał się z zespołem po ponad dwóch latach.

 

Nieoczekiwana zmiana trenera w okręgówce. 6. miejsce za słabe?

Z dniem 30 listopada 2023 roku Mariusz Bełkowski przestał pełnić funkcję trenera IV-ligowego zespołu KS Zenit Międzybórz. Bardzo dziękujemy za współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – poinformował zarząd IV-ligowca. Na razie klub z Międzyborza nie poinformował, kto poprowadzi zespół w rundzie wiosennej.

 

Mariusz Bełkowski objął Zenita pod koniec września 2021 roku, gdy zespół po 7. kolejkach zajmował 13. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki. Ostatecznie zajął ze swoimi podopiecznymi 4. miejsce. W kolejnym sezonie międzyborzanie w cuglach wygrali okręgówkę i awansowali do IV ligi. Obecnie, po rundzie jesiennej, beniaminek zajmuje 13. miejsce w tabeli IV ligi.

 

Wcześniej, były już szkoleniowiec Zenitu, prowadził WKS Wierzbice, z którym również awansował do IV ligi. Przez cztery lata pracował również w IV-ligowym Sokole Wielka Lipa u boku Marcina Foltyna (jego zastąpił w Wierzbicach, gdy ten odszedł do Piasta Żmigród), prowadząc również A-klasowe rezerwy. Ponadto ma na koncie roczną pracę w III-ligowym zespole Miedzi Legnica, gdzie był asystentem Radosława Belli.

 

 

Continue Reading

Okręgówka

Nieoczekiwana zmiana trenera w okręgówce. 6. miejsce za słabe?

Published

on

zmiana trenera

Dość nieoczekiwana zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki. Z Polonią Bielany Wrocławskiej żegna się Paweł Ulatowski.

 

Oto nowi trenerzy reprezentacji Dolnego Śląska

Polonia Bielany Wrocławskie w czwartek, 30 listopada, poinformowała o zmienia trenera w swoich mediach społecznościowych. – Pierwszy zespół rozstaje się ze swoim trenerem Pawłem Ulatowskim. Pomimo zajętego 6. miejsca na koniec rundy, zarząd klubu postanawia podjąć decyzję o zmianie trenera – czytamy na Facebooku.

Paweł Ulatowski objął podwrocławską drużynę w połowie rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Pod jego wodzą Polonia wygrała 11 meczów, odnotowała 3 remisy i 10 porażek, osiągając bilans bramkowy 66:49. – Dziękujemy za ten okres w Polonii i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – dodaje klub z Bielan Wr.

 

W bieżącym sezonie Polonia świetnie rozpoczęła rozgrywki, później jednak przechodziła spory kryzys, a na koniec znów prezentowała się całkiem nieźle. Ostatecznie zajęła 6. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

 

Continue Reading

IV liga

Najpierw uratował IV ligę, teraz żegna się z drużyną. Zmiana trenera w Sułowie

Published

on

Janusz Kudyba nie jest już trenerem seniorów Baryczy Sułów. W zeszłym sezonie utrzymał drużynę w IV lidze, teraz odchodzi po kiepskiej końcówce rundy.

 

Trzech spadkowiczów, kto zagrałby w barażach? Symulacja po rundzie jesiennej

Zarząd klubu LKS Barycz Sułów informuje, iż z dniem dzisiejszym umowa pomiędzy trenerem pierwszej drużyny Januszem Kudybą, a klubem została rozwiązana za porozumieniem stron – poinformował w poniedziałek, 27 listopada, wieczorem klub z Sułowa w mediach społecznościowych.

Trener Janusz Kudyba został zatrudniony w naszym klubie na stanowisku szkoleniowca 9 listopada 2022 roku. Trener Kudyba w pierwszym sezonie swojej pracy prowadził nasz zespół przez 17 kolejek IV lidze, gdzie w efekcie końcowym zajął 7. miejsce. Natomiast w tym sezonie nasz zespół po rundzie jesiennej zajmuje obecnie 4. lokatę. Trenerze, dziękujemy za wszystko! Życzymy powodzenia i samych sukcesów w dalszej karierze! – czytamy w komunikacie.

 

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Barycz niemal cudem utrzymała się w zreformowanej IV lidze. W dużej mierze dzięki wycofaniu się z rozgrywek Apisu Jędrzychowice, ale również dzięki własnej postawie – odkąd Kudyba objął zespół, jego podopieczni zdobyli najwięcej punktów w lidze!

W bieżącym sezonie Barycz niemal do końca rundy była w samej czołówce tabeli, często na 1. miejscu. W ostatnich czterech kolejkach przyszła zadyszka – w czterech meczach sułowianie zdobyli zaledwie 2 punkty.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem Baryczy, która na wiosnę powalczy o awans do III ligi.

 

Fot. Barycz Sułów

 

Continue Reading

DolZPN

Trzech spadkowiczów, kto zagrałby w barażach? Symulacja po rundzie jesiennej

Published

on

IV liga. Trzech spadkowiczów, kto zagrałby w barażach? Symulacja po rundzie jesiennej

Runda jesienna sezonu 2023/24 w IV lidze za nami. Oto jak wyglądałby awanse, spadki i baraże, gdyby sezon zakończył się już teraz.

 

Hit jesieni dla Słowianina, Miedź II wiceliderem. Górnik kończy z przytupem

Bieżący sezon w IV lidze jest wyjątkowy. Po siedmiu latach, rozgrywki na tym szczeblu ponownie odbywają się w jednej grupie, która została powiększona do 18 zespołów. Koniec rundy jesiennej to dobry moment, aby sprawdzić, jak na tym etapie wyglądałaby kwestia awansu, a zwłaszcza spadków oraz meczów barażowych o utrzymanie.

Przypomnijmy, że w tym sezonie kwestia awansów i spadków znacznie różni się od tego, z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich latach.

 

Awans do III ligi

Kwestia awansu jest prosta – już nie będzie decydował o tym baraż, a do III ligi awansuje mistrz IV ligi. Po rundzie jesiennej byłby to Słowianin Wolibórz. Realnie patrząc, w walce o zwycięstwo w lidze powinny liczyć się ponadto Miedź II Legnica, Moto-Jelcz Oława, Barycz Sułów i Piast Żmigród.

 

Spadek do okręgówki

Bezpośrednio do klasy okręgowej spadną trzy drużyny (miejsca 16 – 18). Tak się stanie jednak tylko w przypadku, jeśli żadna dolnośląska drużyna nie spadnie z III ligi. Każdy spadkowicz z III ligi natomiast oznacza dodatkowego spadkowicza z IV ligi.

Na razie z III ligi płyną bardzo dobre wieści – wszystkie cztery dolnośląskie drużyny są w czołówce (zajmują miejsca od 2. do 7.) i wszystko wskazuje na to, że nie będzie dodatkowych spadkowiczów z IV ligi.

Na koniec rundy jesiennej miejsca spadkowe zajmują:

 • BKS Bolesławiec
 • Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
 • KS Łomnica

Cała trójka znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Oczywiście, nie można nikomu odbierać szans, ale wiosnę będą musiały zespoły te mocno się zmobilizować, by załapać się choćby na baraże.

 

Baraże

Jeśli z IV ligi bezpośrednio spadną trzy zespoły, to w barażach o utrzymanie wystąpią cztery drużyny z miejsc 12 – 15. Na dziś są to:

 • Lechia Dzierżoniów
 • Zenit Międzybórz
 • Iskra Księginice
 • Prochowiczanka Prochowice

W barażach zmierzą się one w wicemistrzami czterech dolnośląskich okręgówek. Na dziś są to:

 • Włókniarz Leśna
 • Chojnowianka Chojnów
 • Bielawianka Bielawa
 • MKP Wołów

O utrzymaniu/awansie zdecyduje jeden mecz barażowy. Pary oraz gospodarzy spotkań wyłoni losowanie. W przypadku remisu na zakończenie regulaminowego czasu gry, sędzia zarządzi serię rzutów karnych.

 

Mistrzowie okręgówek mają zapewniony awans bezpośredni do IV ligi: na dziś są to:

 • Apis Jędrzychowice
 • Sparta Grębocice
 • Orzeł Ząbkowice Śląskie
 • Błyskawica Gać
Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera zespołu z okręgówki. Kto poprowadzi Orła?

Published

on

zmiana trenera

Jacek Imianowski nie jest już trenerem Orła Marszowice, zespołu z wrocławskiej okręgówki. Kto poprowadzi drużynę od rundy wiosennej?

 

Hit jesieni dla Słowianina, Miedź II wiceliderem. Górnik kończy z przytupem

Po emocjonujących trzech rundach spędzonych w naszej ukochanej Bandzie Świrów oficjalnie z drużyną pożegnał się były już trener naszego Orzełka – Jacek Imianowski. To był okres pełen wzlotów i upadków, spotkań lepszych i tych mniej udanych – czytamy na facebookowym profilu klubu z Marszowic.

Dziękujemy trenerowi Imianowskiemu za wszystkie niezapomniane chwile, zaangażowanie, pasję i nieustające dążenie do sukcesu. Życzymy Ci, trenerze spektakularnych osiągnięć w dalszej części twojej trenerskiej drogi! Dziękujemy za wszystko! Powodzenia w kolejnych wyzwaniach! – dodaje Orzeł.

 

Przypomnijmy, że zespół z Marszowic po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym szkoleniowcem Orła. Tego zapewne dowiemy się już niebawem.

Continue Reading

To się czyta