III liga. Długo prowadzili, ale wrócili bez punktów. Piast rozbił ROW

Foto-Higiena w debiucie trenera długo prowadziła, ale wróciła z Goczałkowic Zdroju bez punktów. Ważne zwycięstwa Piasta i Polonii-Stali.

 

Foto-Higiena Gać z nowym trenerem. Spora niespodzianka

Nowy trener Foto-Higieny Gać Marcin Koszerny debiutował dziś w trudnym meczu wyjazdowym w Goczałkowicach Zdroju. I przez ponad 70 minut był to debiut wymarzony, przez kolejnych 10 udany… Niestety, skończyło się na porażce 2:3, więc punktów gacianie do domu nie przywieźli, ale promyk nadziei w przyzwoitym meczu z pewnością jest.

 

Sam mecz ułożył się idealnie dla gości, którzy objęli prowadzenie w 4 min. po golu z rzutu karnego Marcina Przybylskiego. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Foto-Higieny pod koniec I połowy pięknym strzałem z okolic linii pola karnego. Gospodarze kontaktowego gola zdobyli w 56 min. po strzale główą, gdy zaspała obrona gości po wrzutce z rzutu rożnego. W 73 min. wyrównał z rzutu karnego Piotr Ćwielong, a w 81 min. bramkę na 3:2 – również głową – zdobył Bartosz Marchewka. Warto dodać, że przy wyniku 1:2, dwa razy w polu karnym gospodarzy doszło do mocno stykowych sytuacji, ale dwa razy gwizdek arbitra milczał.

 

Świetny mecz zagrał Piast Żmigród, który rozgromił ROW 1964 Rybnik 6:0. Hat-tricka ustrzelił Szymon Sołtyński, a po jednym golu dołożyli Daniel Stanclik, Eryk Moryson oraz Grzegorz Mazurek. Było to drugie z rzędu zwycięstwo żmigrodzian w lidze i czwarty mecz bez porażki.

 

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Polonia-Stal Świdnica, który wygrała z rezerwami Miedzi Legnica 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył Robert Myrta w 11 min.

 

Bez punktów muszą się obejść rezerwy Zagłębie Lubin, mimo że prowadziły z Rekordem Bielsko-Biała po golu Bartosza Zynka. Bardzo szybko wyrównał jednak Marcin Czaicki, a w 69 min. zwycięskiego gola dla gości zdobył Szymon Wroblewski.

 

Mecz Ślęzy Wrocław z Polonią Nysa został przełożony ze względu na zagrożenie epidemiczne na 18 listopada.

 

15. kolejka III ligi

  • LKS Goczałkowice Zdrój – Foto-Higiena Gać 3:2
  • Polonia-Stal Świdnica – Miedź II Legnica 1:0
  • Piast Żmigród – ROW 1964 Rybnik 6:0
  • Zagłębie II Lubin – Rekord Bielsko-Biała 1:2
  • Ślęza Wrocław – Polonia Nysa – przełożony na 18 listopada
  • Górnik II Zabrze – Pniówek Pawłowice 0:2
  • Ruch Chorzów – Gwarek Tarnowskie Góry
  • MKS Kluczbork – Stal Brzeg przełożony na 12 grudnia
  • Polonia Bytom – Lechia Zielona Góra 2:0
  • Pauza: Warta Gorzów Wielkopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *