KeezaOkrWRO. Twierdza Sułów zdobyta. Remontada GKS-u, przełamanie Zenita

W meczu na szczycie Pogoń wygrała w Sułowie. Niespodzianka w Solnej, remontada w Kobierzycach. Zenit przełamał się po 6 meczach.

 

Szok! Sędzia w szpitalu po ciosie zawodnika na meczu okręgówki

Wydarzeniem kolejki był pojedynek w Sułowie, gdzie Barycz podejmowała lidera z Oleśnicy. Po wyrównanym meczu 1:0 wygrała Pogoń po golu pod poprzeczkę w 88 min. autorstwa Michała Hałapacza. Dzięki tej wygranej oleśniczanie powiększyli przewagę nad sułowianami do 5 punktów. $ oczka do lidera traci WKS Wierzbice, który teraz pauzował, ale podopieczni Grzegorza Podstawka mają jeden mecz więcej rozegrany od Pogoni i Baryczy.

 

Ciekawy mecz pomiędzy Orłem Pawłowice i Polonią Środa Śląska. Średzianie, którzy mieli na koncie 5 porażek z rzędu dwa razy obejmowali prowadzenie, ale wrocławianie dwa razy wyrównali. Na tym jednak nie poprzestali i w 81 min. strzelili zwycięskiego gola. Na listę strzelców wpisali się Roman Kozlynets, Maciej Szymkowiak – 2 oraz Bartosz Skóra i Radosław Juchno.

 

O zbliżeniu się do czołówki z pewnością liczyli w Solnej, ale Galakticos dość niespodziewanie przegrali z Zachodem Sobótka 0:2. Bramki już w I połowie strzelili Sylwester Kret i Damian Michułka.

 

W ostatnich kolejkach GKS Kobierzyce nie raz tracił punkty w końcówce meczu. Tym razem podopieczni Wiesława Urycza wyrwali zwycięstwo w doliczonym czasie gdy, co więcej, odrabiali straty przegrywając 0:2. Wiwa Goszcz prowadziła po trafieniach Mateusza Żaka oraz Jakuba Wojciechowskiego. Dla gospodarzy strzelali Tomasz Lisicki, Piotr Prokop i Krystian Bagiński.

 

Takich emocji nie było w Jelczu-Laskowicach, gdzie Czarni bez problemu pokonali Parasola Wrocław 5:0. Bramki zdobyli Radosław Florek, Aleksandr Mulyk, Radosław Florek, Piotr Kucharczyk i Dominik Chruściel.

 

Tymczasem dwie bramki Szymona Rusieckiego zapewniły Zenitowi Międzybórz zwycięstwo z Odrą Malczyce. Dla gospodarzy była to pierwsza wygrana od 6 meczów, dla gości… szósta porażka z rzędu.

 

W Radwanicach i Strzelinie odbyły się mecze zespołów z dolnych rejonów tabeli. Kolektyw przegrał z KS-em Żórawina 1:2. Gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Daniela Stafijowskiego. Po godzinie gry wyrównał Andrii Danyliuk, a w 91 min. zwycięską bramkę dla gości zdobył Patryk Kabaja.

 

W meczu dwóch ostatnich zespołów emocji nie brakowało. Strzelinianka pokonała Energetyka Siechnice 4:2. Dla gospodarzy trafiali Rafał Leoszkiewicz, Krzysztof Rogan – 2 i Dawid Dochniak, dla goście Eryk Szczepański i Marcin Józefowicz.

 

18. kolejka

  • Kolektyw Radwanice – KS Żórawina 1:2
  • GKS Kobierzyce – Wiwa Goszcz 3:2
  • Galakticos Solna – Zachód Sobótka 0:2
  • Strzelinianka Strzelin – Energetyk Siechnice 4:2
  • Barycz Sułów – Pogoń Oleśnica 0:1
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Parasol Wrocław 5:0
  • Orzeł Pawłowice – Polonia Środa Śląska 3:2
  • Zenit Międzybórz – Odra Malczyce 2:0
  • Burza Godzieszowa – Orzeł Marszowice – 29 listopada
  • Pauza: WKS Wierzbice.

2 thoughts on “KeezaOkrWRO. Twierdza Sułów zdobyta. Remontada GKS-u, przełamanie Zenita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *