IV-ligowy Mechanik ma następcę trenera Kucharskiego

Zbigniew Mandziejewicz ma zostać nowym trenerem Mechanika Brzezina, czwartoligowca z grupy wschodniej, z którym niedawno pożegnał się Jacek Kucharski.

 

Wprowadził Mechanika z B klasy do IV ligi. Teraz odchodzi po 5 latach

Jacek Kucharski pożegnał się z Mechanikiem po ponad 5 latach prowadzenia zespołu. W tym czasie awansował z pierwszą drużyną z B klasy do IV ligi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jego następcą ma zostać Zbigniew Mandziejewicz.

 

Mandziejewicz prowadził ostatnio Błękitnych Pustków Wilczkowski. Bez większego powodzenia, ale trzeba pamiętać, że drużyna miała grać w B lasie, ale w wyniku fuzji z Borem Zaodrze Oława wylądowała w A klasie.         

 

Teraz przed Mandziejewiczem równie trudne zadanie. Po rundzie jesiennej Mechanik jest na 11. miejscu w tabeli wschodniej grupy IV ligi. To z jednej stronie niezły rezultat zważywszy, że przed startem sezonu doszło w drużynie do rewolucji kadrowej, a na przygotowania było bardzo mało czasu. Co więcej, mimo że przez pół rundy beniaminek grał tylko na wyjazdach (ze względu modernizację boiska) początkowo spisywał się wręcz rewelacyjnie. Z czasem jednak krótka ławka dała o sobie znać, zwłaszcza jak doszły kontuzje czy choroby.

 

Z ligi spadnie jednak co najmniej 7 zespołów. Mechanik ma tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Mówi się, że wielu zawodników może opuścić Brzezinę również w tej rundzie, więc dziś trudno wyrokować, jaką kadrą na wiosnę będzie dysponował nowy szkoleniowiec. Z pewnością przyjdą nowi gracze, ale na ostateczny kształt kadry będziemy musieli poczekać.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *