Osiem meczów w 33-34 dni? To nie Premier League, to niższe ligi

Zgodnie z terminarzem na rundę wiosenną sezonu 2020/21 w rozgrywkach III i IV ligi oraz wrocławskiej okręgówki w maju drużyny czeka prawdziwy piłkarski maraton.

 

TOP 100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląska w 2020 roku

Powiększenie III ligi, dwóch grup IV ligi oraz wrocławskiej okręgówki do 19 zespołów spowodowało, że drużyny biorące udział w tych rozgrywkach mają do rozegrana po 36 meczów. Do tej pory najwięcej spotkań odbyło się w sierpniu, kiedy zaplanowano 6 kolejek.

 

Prawdziwy maraton czeka wszystkich w maju przyszłego roku. We wszystkich tych ligach odbędzie się po 7 kolejek. W obu grupach IV ligi mecze zaplanowano na 1 maja (sobota) i 3 maja (poniedziałek). Piłkarze III ligi i okręgówki co prawda nie grają 3 maja, ale wybiegną na boisku w środę 5 maja.

 

Gdy dodamy do tego początek czerwca (2 lub 3 w zależności od ligi) to zespoły od III ligi do wrocławskiej okręgówki w ciągu 33 lub 34 dni rozegrają po 8 meczów.

 

Co więcej, na dwie majowe środy zaplanowano również półfinały i finał wojewódzkiego Pucharu Polski. To oznacza dla kilku drużyn dodatkowe jeden lub dwa spotkania.

 

Przed zawodnikami wielu dolnośląskich drużyn piłkarski maraton, jaki dotąd znaliśmy z lig zawodowych, choćby Premier League.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *