Obecny prezes kontra syn… byłego prezesa w walce o fotel szefa DolZPN

Dwóch kandydatów – Jędrzej Koziński oraz urzędujący prezes Andrzej Padewski – powalczy w majowych wyborach na szefa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Ryszard Pietraszewski nie jest już trenerem Piasta Żmigród

Walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i wybory prezesa miały pierwotnie odbyć się w połowie 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa zmieniono przepisy, które wydłużyły kadencję władz związków sportowych, jak choćby PZPN czy DolZPN, o rok. 

 

Zaległe walne odbędzie się więc w niedzielę, 2 maja 2021 roku na stadionie miejskim we Wrocławiu.

 

Tradycyjnie najważniejszym punktem obrad będzie wybór prezesa związku. Obecnie jest nim Andrzej Padewski, który rządzi dolnośląskim futbolem od 2010 roku. Zastąpił wtedy Jerzego Kozińskiego, który w trakcie kadencji został szefem Zagłębia Lubin i musiał przestać być prezesem związku. Dwa lata później Padewski pokonał Adama Kreja, a w 2016 roku był jedynym kandydatem.

 

Prezes Padewski już w zeszłym roku zadeklarował, że będzie ubiegał się o reelekcję. Jeszcze niedawno wydawało się, że nie będzie miał rywala. Aż do 10 kwietnia, kiedy swój udział w wyborach o fotel szefa dolnośląskiego futbolu ogłosił… Jędrzej Koziński, czyli syn byłego prezesa związku. – Odpowiadając na coraz częściej pojawiające się pytania, oficjalnie potwierdzam. Na najbliższym zjeździe sprawozdawczo-wyborczym Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej będę się ubiegał o wybór na stanowisko Prezesa Związku – napisał na twitterze.

 

Dodajmy, że w wyborach mogą wziąć udział delegaci dolnośląskich klubów. Jędrzej Koziński został delegowany przez Victorią Parchów, klub z legnickiej klasy B.   

 

Fot. zdjęcie pochodzą z mediów społecznościowych kandydatów

 

2 thoughts on “Obecny prezes kontra syn… byłego prezesa w walce o fotel szefa DolZPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *