Marcin Foltyn nowym trenerem Piasta Żmigród

Marcin Foltyn został nowym trenerem Piasta Żmigród. Zastąpił Ryszarda Pietraszewskiego.

 

Ryszard Pietraszewski nie jest już trenerem Piasta Żmigród

Marcin Foltyn w styczniu objął WKS Wierzbice, zespół z wrocławskiej okręgówki. Jego podopieczni na wiosnę zdążyli rozegrać zaledwie 2 spotkania, oba wygrali i awansowali na fotel lidera.

 

Swoją trenerską karierę Foltyn zaczynał w 2010 roku w Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Później przez rok był w Bumerangu Wrocław, a w 2016 roku objął stery w Polonii Środa Śląska. Następnie na cztery lata trafił do IV-ligowego Sokoła Wielka Lipa, z którym plasował się w górnych rejonach tabeli.

 

Teraz przejmuje po Ryszardzie Pietraszewskim misję ratowania III ligi dla Żmigrodu. – Celem przedstawionym mi przez zarząd jest oczywiście utrzymanie. Wierzę, że uda mi się odbudować drużynę mentalnie, ponieważ to jest na dzień dzisiejszy moim zdaniem największy problem tego zespołu. Będę rozmawiał z piłkarzami zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Objęcie Piasta to dla mnie awans sportowy i powrót na poziom III ligi. Zabieramy się do pracy, ponieważ czasu jest jak na lekarstwo. Już w sobotę czeka nas mecz z MKS Kluczbork – powiedział klubowej stronie Piasta.

 

Po ostatnich trzech porażkach Piast spadł do strefy spadkowej. Do strefy bezpiecznej traci obecnie zaledwie 1 punkt.

 

fot. NI FO Marcin Folmer

 

One thought on “Marcin Foltyn nowym trenerem Piasta Żmigród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *