Ślęza, Bielawianka i Karkonosze z okręgowymi Pucharami Polski

Ślęza Wrocław, Bielawianka Bielawa i Karkonosze Jelenia Góra – te drużyny zdobyły w środę, 28 kwietnia okręgowe Puchary Polski.

Kibice wracają na stadiony. Kiedy i jak wielu ich wejdzie?

W Żmigrodzie zmierzyli się dwaj trzecioligowcy. Wyżej notowana Ślęza nie dała większych szans Piastowi pokonując gospodarze 3:0 (te same drużyny zmierzą się w sobotę również w lidze). Wrocławianie objęli prowadzenie w 38 min. po bramce Piotra Stępnia. 10 minut po przerwie rezultat podwyższył Mateusz Stempin, a wynik ustalił już w doliczonym czasie gry Vinicius.

Ślęza obroniła więc okręgowy PP w strefie wrocławskiej, a teraz powalczy o obronę Pucharu na szczeblu wojewódzkim. Losowanie par półfinałowych odbędzie się we wtorek, a grono zdobywców okręgowych PP powiększyło się dziś o Karkonosze Jelenia Góra oraz Bielawiankę Bielawa.

Jeleniogórzanie grali w finale w Jeżowi Sudeckim z miejscowym Lotnikiem. O zwycięstwie zdecydowała tylko jedna bramka, którą w 14 min. zdobył Serhii Taran.

Więcej emocji i bramek było w Bielawie, gdzie gospodarze podejmowali III-ligową Polonię-Stal Świdnica. Mimo przewagi gospodarzy goście prowadzili od 45 min. po golu Jakuba Filipczaka. Bliski wyrównania był w 53 min. Marcin Buryło, ale z rzutu karnego trafił w słupek.

Od 68 min. świdniczanie grali w osłabieniu, ale wydawało się, że mogą dowieźć skromne prowadzenie do końca.  W 85 min. wyrównał jednak Mateusz Kuriata, a trzy minuty później Bielawianka wyszła na prowadzenie po golu Patryka Drożyńskiego. Teraz wydawało się, że nic nie odbierze pucharu gospodarzom. Aż do 93 min. i pięknego strzału z dystansu Szymona Tragarza. Po końcowym gwizdku arbiter zarządził serię jedenastek, które lepiej egzekwowali gracze z Bielawy (w tym Buryło), choć to oni jako pierwsi zmarnowali rzut karny.

Przypomnijmy, że w podokręgu legnickim okręgowy Puchar Polski zdobyły rezerwy Zagłębia Lubin i to one uzupełniają stawkę półfinalistów wojewódzkiego Pucharu Polski.