III liga. Strzelanina na Kłokoczycach, ważne wygrane Piasta i Miedzi II

33. kolejka III ligi. Ślęza rozgromiła Rekord, pewne zwycięstwa Zagłębia II i Piasta, ważne 3 punkty Miedzi II. Foto-Higiena nie dała rady wiceliderowi, remis Polonii-Stali.

Sezon w III lidze na ostatniej prostej. Kto się utrzyma, a kto spadnie?

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Ślęzy, którzy na Kłokoczycach podejmowali Rekord Bielsko-Biała. Wrocławianie rozbili przyjezdnych 8:2, choć do przerwy prowadzili „zaledwie” 2:0. Piorunujący był zwłaszcza pierwszy kwadrans po przerwie, kiedy żółto-czerwoni w 11 minut zaaplikowali bielszczanom 4 gole. Ostatecznie łupem bramkowym podzielili się Jakub Gil, Piotr Stepień – po 2 gole, oraz Jakub Bohdanowicz, Mateusz Stempin, Gabriel Afonso i Kornel Traczyk – po 1.

Większych problemów z wygraną nie miały również rezerwy Zagłębia Lubin, które grały z Lechią Zielona Góra, choć to goście prowadzili od 10 min. Tuż przed przerwą wyrównał Rafał Adamski, który zaraz po zmianie stron wyprowadził Miedziowych na prowadzenie. Lubinianie ostatecznie zwyciężyli 4:1, a kolejne gole strzelili Milan Posmyk i Dawid Hanc.

Niezwykle ważne 3 punkty zdobyły ekipy Piasta i Miedzi II. Żmigrodzianie pokonali Polonię Nysa 4:0. Na listę strzelców wpisali się Daniel Stanclik, Jakub Trojanowski, Marek Miziniak oraz, po indywidualnym rajdzie, Daniel Łuczak.

Rezerwy Miedzi grały w Zabrzu z rezerwami Górnika. Legniczanie prowadzili od 20 minuty po samobójczym trafieniu jednego z gospodarzy. Na szczęście rezultat udało się dowieźć do końca.

Bezbramkowy remis padł natomiast w meczu Polonii-Stali Świdnica z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Tymczasem Foto-Higiena Grać grała w Bytomiu z Polonią. Gospodarze po 33 min. prowadzili już 4:0. Po zmianie stron goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki do rezultatu 2:4, ale ostatecznie przegrali 2:5. Gole dla Foto-Higieny strzelili Michał Tylki oraz Wiktor Nahrebecki.