Jarosław Krzyżanowski oficjalnie trenerem III-ligowych rezerw Zagłębia

Trenerem III-ligowych rezerw Zagłębia Lubin będzie w nowym sezonie Jarosław Krzyżanowski.

 

Marek Nowicki nie jest już trenerem IV-ligowej Polonii

To właściwie była formalność. Po objęciu stanowiska dyrektora Akademii Zagłębia przez dotychczasowego trenera rezerw przez Adama Buczka, jego naturalnym następcą wydawał się II trener Jarosław Krzyżanowski. W czwartek klub oficjalnie potwierdził tę nominację.

 

– Udany dla nas sezon zakończyliśmy na bardzo dobrej 5. pozycji. Z początkiem przygotowań do nowego startu dołączył do naszego sztabu Paweł Sochacki, który będzie pełnił funkcję drugiego trenera. Mając na uwadze specyfikę pracy w drugiej drużynie, z optymizmem patrzymy na zadania i związane z nimi cele, które czekają nas w nadchodzącym sezonie – powiedział klubowej stronie Jarosław Krzyżanowski.

 

– Przez ostatnie miesiące mogłem zobaczyć, jak funkcjonuje pierwsza drużyna. Miałem okazję podpatrywać warsztat trenerów pracujących w Ekstraklasie. Dużo rozmów oraz wymiany poglądów sprawiły, że każdy dzień był dla mnie nową lekcją. Był to bardzo owocny czas poświęcony na naukę i zdobywanie kolejnych doświadczeń. Powrót do Akademii to świadoma i przemyślana decyzja. Chcę znowu prowadzić treningi, więc bardzo się cieszę, że zostałem drugim trenerem w drużynie rezerw. Wierzę, że zdobyte doświadczenie będę mógł teraz przenieść na boisko. Naszym głównym celem jest dostarczyć jak najwięcej zawodników, którzy zostaną częścią pierwszego zespołu – dodał Paweł Sochacki.

 

fot., źródło: Zagłębie Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *