Kolejny Hiszpan wzmacnia atak Śląska Wrocław

Hiszpan Caye Quintana został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. 27-letni napastnik podpisał umową do końca czerwca 2024 roku.

 

Powrót wychowanka po latach. Hitowy transfer w okręgówce

Urodzony w Huelvie napastnik ostatni sezon spędził na wypożyczeniu z Cadiz CF do Malagi CF. W barwach andaluzyjskiego klubu rozegrał cały sezon w LaLiga 2. Był podstawowym napastnikiem zespołu, rozgrywając łącznie 38 meczów. Strzelił pięć goli, do których dołożył cztery asysty. Dwie z tych bramek zdobył w Pucharze Króla.

 

– Jestem przekonany, że Caye Quintana wzmocni naszą siłę ofensywną. Caye zawsze na boisku wykazuje się dużą aktywnością, jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie i sprawdza się zarówno przy wykańczaniu akcji, jak i w grze kombinacyjnej, co niewątpliwie jest jego sporym atutem – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 

Hiszpan w swojej karierze reprezentował barwy wyłącznie hiszpańskich zespołów. Najwięcej spotkań rozegrał dla Recreativo Huelva. Koszulkę meczową klubu ze swojego rodzinnego miasta zakładał 58 razy. W swojej karierze zaliczył w sumie 82 występy na drugim i 142 na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Na swoim koncie uzbierał do tej pory 50 bramek.

 

– Po raz pierwszy zagram w zagranicznym klubie i cieszę się, że trafiłem właśnie do Śląska. To dobry zespół, występujący w europejskich pucharach i należący do czołówki polskiej Ekstraklasy. Rozmawiałem z kilkoma hiszpańskimi zawodnikami występującymi w Polsce i wszyscy byli zgodni co do tego, że Śląsk to doskonały wybór – komentuje nowy napastnik WKS-u.

 

Fot., źródło: Śląsk Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *