Okręgówka Wrocław. “0:7 zgłoś się” w Kuźniczysku, Melnyk razy cztery

3. kolejka wrocławskiej okręgówki. Dwie drużyny bez straty punktów, cztery bez porażki. Błysk gromi w meczu beniaminków, Andrii Melnyk strzela 4 gole. Hat-trick Aleksandra Szmera.

4LigaWschód. Falstart Moto-Jelcza, AKS-u i Bielawianki, hat-trick Bielika

Z pięciu drużyn, które wygrały swoje dwa pierwsze mecze, po trzech kolejkach zostały dwie z kompletem punktów. Rozpędzeni Galaktyczni z Solnej tym razem pokonali w Goszczu Wiwę 4:1. Goście objęli prowadzenie po bramce Macieja Rudnickiego, na którą szybko, jeszcze przed przerwą, odpowiedział Jakub Wojciechowski. Po zmianie stron trafiali już tylko podopieczni Piotra Pietrewicza. Bramki zdobyli Adrian Repski, Rafał Rybiński oraz Krystian Bagiński.

Za ekipą z Solnej są wrocławianie z Pawłowic. Orzeł wygrał z Wratislavią na boisku rywala 2:0, co więcej, nie stracił jeszcze gola w lidze.

W meczu dwóch beniaminków Polonia Bielany Wrocławskie podejmowała Odrę Lubiąż. Gospodarze po 25 minutach prowadzili już 3:0 po hat-tricku Aleksandra Szmera. Jeszcze przed przerwą gola dla gości zdobył Łukasz Piskorski, a na początku II połowy do remisu doprowadzili Kamil Kupiec oraz Patryk Bobkiewicz. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Jeszcze więcej bramek padło w Kuźniczysku, gdzie grali kolejni beniaminkowie. Błysk rozbił młodą drużynę Rapidu 7:0. Andrii Melnyk zdobył cztery gole, dwa dołożył Kacper Leszczyński, a jednego Jakub Zając. Dla gospodarzy była to pierwsza wygrana w okręgówce, dla gości trzecia porażka.

Sporo bramek, bo aż 6, widzieli również kibice w Marszowicach. W meczu dwóch Orłów lepsi gospodarze, którzy pokonali gości z Prusic 4:2. Bramki strzelali Łukasz Kucyniak, Aleksandr Mulyk – 2 i Mateusz Brzęczek (samobójcza) oraz Oleh Vlasik i Paweł Gryz.

Sporo się działo w Kobierzycach, gdzie GKS grał z KS-em Żórawina. Goście po I połowie prowadzili 3:0 po bramkach Andrija Danyliuka i dwóch trafieniach Macieja Rynga. W 53 min. Krzysztof Kaczmarek strzelił bramkę dla gospodarzy, a potem goście stracili dwóch zawodników. Gospodarze zaatakowali, ale zdołali tylko zdobyć kola kontaktowego autorstwa Adama Szarka.

Wynik 3:2 padł również w Jelczu-Laskowicach, gdzie Czarni wygrali z Zenitem Międzybórz. Dla gospodarze strzelali Patryk Szczebelski, Dominik Chruściel oraz Radosław Florek (z rzutu karnego).

Tymczasem w Brzezinie odbyły się derby powiatu średzkiego Mechanik – Polonia Środa Śląska. Goście wygrali 1:0, a gola na wagę 3 punków strzelił Adam Andrusiak.