Trener dolnośląskiej rewelacji III ligi odchodzi do klubu z II ligi

Trener Miedzi II Legnica, rewelacji III ligi, Grzegorz Mokry rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Powodem jest fakt, że otrzymał ofertę z klubu z II ligi, mówi się o Wigrach Suwałki.

 

III liga. Świetna końcówka Karkonoszy, rezerwy Zagłębia gonią lidera

Rezerwy Miedzi Legnica są rewelacją obecnego sezonu III ligi. Obecnie zajmują 3. miejsce w tabeli, mają na koncie 10 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki (bramki 32:18). – Trener Mokry przez ostatnie miesiąca wykonał świetną pracę w rezerwach Miedzi. Ale rozumiemy, że chce się rozwijać i podjąć nowe wyzwania, dlatego w świetle oferty z wyższej ligi, jaką otrzymał, zgodziliśmy się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i życzymy mu powodzenia – powiedział klubowej stronie Tomasz Brusiło, prezes klubu.

 

W ostatnich dwóch meczach rundy jesiennej III ligi Miedź II poprowadzą tymczasowo asystenci trenera Mokrego, z trenerem Rafałem Fościakiem na czele, który posiada licencję UEFA A.

 

– Celem zespołu w obecnym sezonie pozostaje utrzymanie w III lidze, ale przede wszystkim indywidualny rozwój młodych zawodników, ponieważ jest to dla nas bezpośrednie zaplecze kadry pierwszej drużyny. Najlepsi z nich z czasem będę mieli szansę dołączyć do pierwszego zespołu Miedzi. Taką drogę obraliśmy już jakiś czas temu i chcemy ją kontynuować. Myślę, że zgromadzony dotychczas kapitał punktowy wiosną pozwoli na jeszcze odważniejsze stawianie na młodzież w III lidze – dodaje Brusiło.

 

Fot. miedzlegnica.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *