Trzy pauzy pod rząd? Tylko zmiana terminarza może zlikwidować ten absurd

Zmiana terminarza w grupie 2. wrocławskiej B klasy? Wiele na to wskazuje, ale ostateczną zgodę będą musiały jeszcze wyrazić kluby. Wydaje się jednak, że to im powinno najbardziej zależeć, by nie mieć trzech pauz pod rząd. 

 

Klub piłkarski poszukuje kierownika sportowego. Sprawdźcie szczegóły

Sytuacja w grupie 2. wrocławskiej B klasy jest wyjątkowa. Początkowo miało w niej grać 14 zespołów. Później w wyniku reorganizacji grup liczba ta została zmniejszona, ale najgorsze stało się później, kiedy wycofały się kolejne zespoły, w tym jeden w trakcie sezonu. Ostatecznie rundę jesienną skończyło tylko 11 drużyn, a w ostatnich kolejkach aż trzy z nich co tydzień pauzowały.

 

To samo grozi rozgrywkom na wiosnę, a co za tym idzie nie będzie brakowało absurdalnych sytuacji, w których niektóre drużyny będą miałby aż trzy tygodnie przerwy w graniu z powodu trzech pauz pod rząd.

 

Dlatego na wniosek klubów Wydział Gier DolZPN ma ułożyć nowy terminarz na rundę wiosenną, dzięki czemu co kolejkę pauzowałaby tylko jedna drużyna. Zanim jednak wejdzie on w życie, zmiany będą musiały zaakceptować wszystkie uczestniczące w rozgrywkach drużyny.

 

One thought on “Trzy pauzy pod rząd? Tylko zmiana terminarza może zlikwidować ten absurd

  1. Przeciez to zaden problem ułozyć terminarz na nowo.I tak każdy musi zagrać z każdym.Czy to będzie w 3 czy w 7 kolejce to co za różnica.Trzy tygodnie przerwy w trakcie sezonu to oczywisty absurd.Klub,któremu kibicuję,miał kiedys jeszcze dłuższa przerwę,też w klasie “B”.Zagrał w pierwszej wiosennej kolejce,w drugiej pauzował(zgodnie z pierwotnym terminarzem w związku z nieparzystą liczbą drużyn w grupie na starcie rozgrywek jesienią). W trzeciej wiosennej kolejce też pauzował(z powodu wycofania się drużyny rywali z rozgrywek),potem była przerwa świąteczna(Wielkanoc) i pauza w 4 i 5 kolejce spowodowana wycofaniem się drużyn rywali z rozgrywek.W sumie 5 tygodni bez gry w środku sezonu,drużyny też pauzujace z nami w tych samych terminach nie chciały grać meczów awansem.Sparingpartnera w trakcie rozgrywek też nie można znaleźć.I tak miesiąc z okładem druzyna w trakcie sezonu nie grała za wszystko zgodnie z terminarzem.A gdzie LOGIKA?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.