Miał być Patryk, będzie Patrick? Śląsk na tropie środkowego pomocnika

Śląsk Wrocław pozyska wkrótce środkowego pomocnika? Wiele na to wskazuje. Na medialnej liście potencjalnych zawodników, którzy dołączą do WKS-u pojawiają się kolejne nazwiska, m.in. Patryk Lipski i Patrick Olsen. 

 

Czołowy strzelec IV ligi nowym napastnikiem Piasta Żmigród

Śląsk w kiepskim stylu rozpoczął rundę wiosenną. Porażka w Gdańsku 0:2 przedłużyła fatalną serię z jesieni uwypuklając problemy, z którymi wrocławianie borykają się od dłuższego czasu. Wśród nich można z pewnością wymienić mało kreatywny środek pola, co przekłada się m.in. na dość mizerną siłę ognia WKS-u. Dlatego coraz główniej mówi, że się wkrótce powinien pojawić się środkowy pomocnik.

 

A skoro tak, to ruszała również giełda nazwisk zawodników, którzy mogliby to Wrocławia trafić. Najpierw pojawiło się nazwisko Patryka Lipskiego, zawodnika Piasta Gliwice. Wielkiego entuzjazmu wśród kibiców jednak nie wzbudziło. Trudno się jednak dziwić. Patrząc na jesienną dyspozycję Lipskiego raczej nie można oczekiwać, że nagle odmieni grę Śląska.

 

Z kolei dziś (8 lutego) użytkownik z ?Adam z Tłyera? poinformował, że na celowniku wrocławian znalazł się Duńczyk Patrick Olsen. Niespełna 28-letni pomocnik jest zawodnikiem z Aarhus GF, jesienią zagrał w 13 meczach i zaliczył jedną asystę. W końcówce jesieni jednak stracił miejsce w składzie.

 

W sumie w najwyższej duńskiej lidze zagrał w 79 meczach, strzelił 7 goli i zaliczył 7 asyst. Reprezentował również barwy m.in. RC Lens w II lidze francuskiej czy Interu Mediolan, ale grał tylko w drużynie młodzieżowej (plus 21 minut w I drużynie Interu w Pucharze Włoch). Olsen był również przed dekadą etatowym reprezentantem Danii w drużynach młodzieżowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.