Ślęza znalazła następcę Stępnia? Brazylijczyk z włoskim paszportem wrócił do Wrocławia

Joao Passoni ze Ślęzą Wrocław związał się przed sezonu 2021/22, ale dopiero w rundzie wiosennej będzie miał okazję zadebiutować w żółto-czerwonych barwach. Zostanie następcą Piotra Stępnia? 

 

Choć to Olsen, to nie z Gangu. Duńczyk oficjalnie w Śląsku Wrocław

Joao Passoni, Brazylijczyk z włoskim paszportem, podpisał kontrakt ze Ślęza Wrocław przed startem bieżącego sezonu. Nie przepracował jednak okresu przygotowawczego z III-ligowcem i rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w IV-ligowym Sokole Marcinkowice. Z dobrym skutkiem, bowiem w 13 meczach ligowych i pucharowych strzelił 13 goli i zanotował 8 asyst.

 

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej Passoni spędził już we Wrocławiu. – Z powodu lekkiego urazu nie zagrał w pierwszym sparingu ze Słowianinem Wolibórz, za to wystąpił już w Polkowicach, gdzie w meczu z Górnikiem strzelił jak najbardziej prawidłowego gola, który jednak nieuznany został przez sędziów. Pierwszą bramkę w barwach Ślęzy zapisał zatem w starciu z Odrą Opole, a w ostatnim sparingu z Piastem Żmigród zaliczył asystę ? czytamy na klubowej stronie Ślęzy.

 

We Wrocławiu liczą, że teraz błyśnie formą strzelecką w III lidze i zostanie godnym następcą Piotra Stępnia, najlepszego strzelca zespołu w ostatnim czasie, który odszedł do Ruchu Chorzów.

 

25-letni Jo?o Passoni swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w takich klubach jak SE Palmeiras, AA Ponte Preta i FC Comercial. Pierwszymi jego klubami w Europie były włoskie U.S.D Samassi i A.S.D Cecina. W 2019 roku przeniósł się do Portugali. W tym kraju reprezentował barwy Monç?o i S.C. Melgacense. Pierwszym klubem Passoniego w Polsce był Górnik Mysłowice, w którym Jo?o występował w sezonie 2020/21.

 

źródło, fot. Ślęza Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.