Okręgówka Wrocław. Żórawina ledwo się trzyma. Rollercoaster w Goszczu

Saller okręgówka Wrocław. Zacięta walka o awans i o utrzymanie trwa w najlepsze. Niestety, na razie wieści z III i IV ligi są fatalne ? na dziś bowiem z ligą pożegnałoby się aż siedem zespołów.

 

4LigaWschód. Piasta uratować może tylko cud, WKS i Pogoń nad przepaścią

Zwycięzca ligi z Solnej podejmował rozpędzony Błysk Kuźniczysko, który wygrał cztery kolejne mecze. Goście ambitnie powalczyli, ale na lidera to było za mało. Galakticos ostatecznie wygrali 4:2. Na listę strzelców wpisali się Rafał Rybiński ? 3, Piotr Nawrot oraz Kamil Pyzłowski i Aleksander Mikuś.

 

Za plecami lidera trwa walka o drugie premiowane awansem miejsce. Na drugie miejsce w tabeli wskoczył Orzeł Pawłowice, który wygrał na wyjeździe z walczącym o utrzymanie w lidze KS-em Żórawina 2:1. Gole strzelali Daniel Pawlak oraz Dawid Piech i Roman Kozlynets. Druga do tej pory Polonia Środa Śląska swój mecz ? z Wratislavią ? zagrała w niedzielę. Goście wygrali 2:1 więcej tutaj – Niespodzianka w Środzie Śląskiej. Wratislavia ucieka ze strefy spadkowej 

 

Tuż za podium znalazł się Zenit Międzybórz, który wygrał czwarty mecz z rzędu, pokonując Odrę Lubiąż 4:2. Bramki strzelali Damian Czech ? 2, Piotr Michalewski i Jakub Budzowski oraz Mark Mostipan i Łukasz Piskorski.

 

Bliski zwycięstwa, i przedłużenia szans na awans, był Orzeł Marszowice, który prowadził z Czarnymi Jelcz-Laskowice 3:1 (choć po I połowie prowadzili goście), ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Gole dla gospodarzy strzelali Sławomir Dutka, Adrian Okoń i Dominik Wejerowski, a dla gości Patryk Szczebelski – 2 i Kacper Sykulski.

 

Aż 10 goli padło w Goszczu, gdzie Wiwa grała z Polonią Bielany Wrocławskie. Gospodarze prowadzili już 4:2, by po chwili przegrywać 4:5. Ostatecznie, w końcówce udało się wyrównać na 5:5. Gole zdobywali Jakub Wojciechowski ? 3, Tomasz Sitek i Dawid Gierszon oraz Filip Inglot, Bartłomiej Jankowski, Artem Chernoshvets ? 2 oraz Artem Chernoshvets.

 

Pewne zwycięstwo w Brzezinie z Czarnymi Białków odniósł GKS Kobierzyce, który wygrał 5:0. Na listę strzelców wpisali się Artem Hnatiuk ? 2, Krzysztof Kaczmarek, Marcel Norek i Jakub Gucwa.

 

Już w piątek Orzeł Prusice pokonał Rapid Domaniów po dwóch golach Piotra Niewieściuka.

 

Niestety, dla drużyn walczących o utrzymanie w lidze nie mamy dobrych wieści. Na dziś spadłoby z ligi aż 7 zespołów. To oczywiście pokłosie liczby spadkowiczów z IV ligi, bowiem ? na dziś ? spada aż pięć zespołów i wszystkie ze strefy wrocławskiej. Oczywiście sytuacja może jeszcze się zmienić, ale na to, że będzie mniej niż 6 spadkowiczów praktycznie nie ma co liczyć (choć oczywiście jest to możliwe, jeśli wśród spadkowiczów z IV ligi będzie jakieś zespół z strefy wałbrzyskiej). To sprawia, że już teraz w bardzo trudnej sytuacji znalazł się KS Żórawina. Wśród pozostałych spadkowiczów znajdą się zapewne drużyny z grupy: Czarni Jelcz-Laskowice, Orzeł Prusice, Wratislavia Wrocław, Wiwa Goszcz i Odra Lubiąż, choć pewny swego nie może być jeszcze GKS Kobierzyce. Co więcej, teoretycznie spaść mogą jeszcze nawet Błysk i Polonia Bielany Wr., ale jest to jednak mało realne.

 

Dodajmy, że już wcześniej z liga pożegnały się Rapid Domaniów i Czarni Białków.  

 

27. kolejka

  • KS Żórawina – Orzeł Pawłowice 1:2
  • Zenit Międzybórz – Odra Lubiąż 4:2
  • Orzeł Prusice – Rapid Domaniów 2:0
  • Galakticos Solna – Błysk Kuźniczysko 4:2
  • Wiwa Goszcz – Polonia Bielany Wrocławskie 5:5
  • Czarni Białków – GKS Kobierzyce 0:5
  • Orzeł Marszowice – Czarni Jelcz-Laskowice 3:3
  • Polonia Środa Śląska – Wratislavia Wrocław 1:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.