UEFA Region’s Cup. Opóźniony mecz i łapanka po wioskach

Mecz Lubuski ZPN – Dolnośląski ZPN podczas turniej finałowego na szczeblu makroregionu UEFA Region’s Cup rozpoczął się z dużym opóźnieniem. Powód okazuje się kuriozalny.

 

Finał makroregionu UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk zaczyna od wygranej z gospodarzami

W piątek, 17 czerwca, w Żarach i podżarskich Kunicach rozpoczął się turniej finałowy na szczeblu makroregionu UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk wygrał z gospodarzami 1:0 po golu Tomasza Wojciechowskiego. Mecz rozpoczął się z niemal 15-minutowym opóźnieniem, a niewiele brakowało, żeby w ogóle się nie odbył. Powód okazuje kuriozalny.

 

Jak informuje portal zary.naszemiasto.pl, reprezentacja gospodarzy nie była w stanie wystawić drużyny na czas. „Spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem, ponieważ okazało się, że kadra LZPN nie może wystawić jedenastu piłkarzy i trwały gorączkowe poszukiwania graczy z okolicznych klubów, którzy byliby w stanie uzupełnić skład. Po przysłowiowej łapance, na boisko wbiegli przypadkowi zawodnicy, którzy jednak nie sprzedali tanio skóry (…)” – czytamy na stronie portalu.

 

Dlaczego na stadionie w Kunicach nie pojawili się zawodnicy z Warty i Stilonu Gorzów oraz Lechii Zielona Góra? Nikt z obecnych na stadionie działaczy LZPN tego nie wiedział” – dodają zary.naszemiasto.pl.

 

Terminarz turnieju finałowego

Piątek

  • Śląski ZPN – Opolski ZPN 0:0, karne 5:4
  • Dolnośląski ZPN – Lubuski ZPN 1:0

Sobota, 18.06 godz. 16:30

  • Opolski ZPN – Lubuski ZPN
  • Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN

Niedziela, 19.06 godz. 10:00

  • Dolnośląski ZPN – Opolski ZPN
  • Lubuski ZPN – Śląski ZPN

  

Zwycięzca makroregionu zagra w turnieju finałowym mistrzostw Polski (planowany on jest w dniach 6 – 10.07., a jego organizatorem również jest Lubuski ZPN). Mistrz Polski będzie nas reprezentował w eliminacjach mistrzostw Europy amatorów (UEFA Region’s Cup 2022/23).  

 

 

 

 

 

One thought on “UEFA Region’s Cup. Opóźniony mecz i łapanka po wioskach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.