III liga. Najpierw pogrom, potem szaleńcza pogoń. Punktów jednak nie przyniosła

W środę, 17 sierpnia, odbyła 2. kolejka 3. grupy III ligi. Niestety, wszystkie nasze drużyny przegrały swoje mecze. Najbardziej dramatyczny był mecz we Wrocławiu, ale Ślęza nie dogoniła rywala z Kluczborka.

Okręgowy Puchar Polski Wrocław. Pary II rundy rozlosowane

Czarna środa – tak w skrócie można podsumować 3. kolejkę III ligi z udziałem dolnośląskich drużyn, które solidarnie przegrały swoje mecze. Największe emocje były we Wrocławiu, gdzie Ślęza podejmowała MKS Kluczbork. Mimo kilku dogodnych sytuacji w I połowie żółto-czerwoni schodzili na przerwę przegrywając 0:1 po golu Marcina Przybylskiego z rzutu karnego.

Po zmianie stron, w 59. min., ten sam zawodnik – ponownie z jedenastki – podwyższył na 2:0. Minęła minuta i trafił Dominik Lewandowski, a w 70. min. było już 4:0 po trzecim golu Przybylskiego. Co prawda w 85. min. rozmiary porażki zmniejszył Maciej Tomaszewski, ale po minucie było 1:5 po golu Alana Jaworskiego. Nie był to jednak koniec emocji – w 88. min. Afonso strzelił drugiego gola dla gospodarzy, a w 90. min. Adrian Błaszkiewicz trafił do własnej bramki i zrobiło się 3:5. Ślęza nadal atakowała i wywalczyła rzut karny, którego na gola zamienił Tomaszewski. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już jednak czasu i goście wygrali 5:4.

Na własnym boisku przegrały też rezerwy Miedzi Legnica, które uległy Rekordowi Bielsko-Biała 0:2.

Beniaminek z Głogowa gościł w Zielonej Górze, ale Lechia zbyt gościnna się nie okazała. Gospodarze wygrali 2:1, a bramkę dla rezerw Chrobrego zdobył Wołodymyr Szwed, który trafił do własnej bramki.

Po trzech kolejkach Chrobry II bez zdobyczy punktowej zamyka ligową tabelę, Miedź II (2 punkty) jest tuż nad strefą spadkową, a Ślęza (3 punkty) zajmuje 13. miejsce. Prowadzą rezerwy Rakowa Częstochowa i Lechia Zielona Góra, które mają komplet punktów na koncie.