UEFA Region’s Cup. Groźna kontuzja czołowego zawodnika reprezentacji Dolnego Śląska

Mateusz Poświstajło nie zagra już na turnieju eliminacyjnym mistrzostw Europy amatorów UEFA Region’s Cup. Na razie nie wiadomo do końca, jak poważna jest kontuzja zawodnika Piasta Nowa Ruda.

 

UEFA Region’s Cup. Pokazali charakter. Dolny Śląsk wygrał ze Słowakami 4:2

Zarówno na turniejach w Polsce (eliminacjach w Lubuskiem oraz finałach w Wielkopolsce), jak i przez niemal godzinę meczu z Słowacją Zachodnią, Mateusz Poświstajło należał do wyróżniających się zawodników reprezentacji Dolnego Śląska. Niestety, w środowym meczu został w 55. min. brutalnie sfaulował przez jednego z rywali i z grymasem bólu na ustach opuścił boisko. Pierwsze podejrzenia były koszmarne – nawet podejrzewano złamanie kości piszczelowej.

 

Napastnik Piasta Nowa Ruda trafił do szpitala, na szczęście nie potwierdziło się najgorsze. Złamania kości piszczelowej nie stwierdzono, doszło natomiast do bardzo mocnego stłuczenia, albo nawet do uszkodzenia kości strzałkowej. Szczegółowa diagnostyka będzie możliwa dopiero po powrocie zawodnika do Polski.

 

Na razie Mateusz Poświstajło porusza się o kulach, żeby nie obciążać kontuzjowanej nogi. – W związku z tym, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej pragnie zapewnić, że zrobi wszystko, by zapewnić Mateuszowi jak najlepsze leczenie, a następnie wyspecjalizowaną rehabilitację – czytamy na facebookowym profilu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

Sam zawodnik w rozmowie z Mateuszem Stófem stwierdził, że jeśli doszło do uszkodzenia kości strzałkowej, to powrót do zdrowia i pełnej dyspozycji może mu zająć 3 miesiące.

 

Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
 

Fot. Mateusz Stóf

Mateusz Poświstajło i trener bramkarzu Jarosław Krawczyk

 

One thought on “UEFA Region’s Cup. Groźna kontuzja czołowego zawodnika reprezentacji Dolnego Śląska

  1. Tak szczerze mówiąc, to jeśli pęknięta strzałka, to przy dobrych wiatrach 3-4 miesiące. Jeśli złamana lub co gorsza pokruszona, to myślę, że do pełnej dyspozycji tzn. wejście na optymalny poziom co najmniej rok – chyba, że będzie prowadził się jak profi, to może chwilę krócej. Zależy czy potrzebna będzie operacja bo jak tak, to dłuższa przerwa.
    Mateusz wracaj do zdrowia
    PS:całkiem niezły występ na tle kolegów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.