4LigaWschód. Ostre strzelanie Polonii i Sokoła. Pięć bramek Rudolfa

11. kolejka IV ligi wschodniej. Porażka Piasta i zwycięstwa grupy pościgowej. Polonia i Sokół rozbili rywali. Pięć goli Tomasza Rudolfa. 

 

Zmiana trenera Sokoła. Powrót Kosztowniaka do Smolca

Lider ze Żmigrodu przegrał w Ząbkowicach Śląskich z Orłem 0:1. Więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ. Żmigrodzianie zachowali fotel lidera, ale zespoły za placami Piasta zmniejszyły stratę do podopiecznych Marcina Foltyna.

 

Słowianin Wolibórz grał w Sułowie z Baryczą. Tam również padł jeden gol, ale był udziałem gości, a konkretnie Marcina Buryły, który strzelił w 65. min. zwycięskiego gola dla wicelidera.

 

Podium zamyka Lechia Dzierżoniów, która grała w Nowej Rudzie. Goście długo nie mogli przełamać dobrze grających w defensywie, ale w końcu udało im się to w samej końcówce spotkania. W 80. min. z rzutu karnego trafił Michał Ciarkowski, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Kamil Ziółkowski.

 

W Świdnicy IgnerHome Polonia-Stal grała z Bielawianką. Gospodarze wygrali 3:0, a na listę strzelców wpisali się Oskar Trzepacz, Patryk Salamon oraz Wojciech Sowa.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Polonii Trzebnica, którzy rozbili Zamek Kamieniec Ząbkowicki 8:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Grzegorz Rajter – 3, Michał Tylki – 2, Daniel Łuczak, Przemysław Stasiak i Jakub Pancerz. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował Wiktor Chamerski.

 

Goli nie brakowało również w Marcinkowicach. Sokół, po pięciu kolejnych porażkach z rzędu, przełamał się i rozbił Skałki Stolec 7:1. Pięć goli zdobył doświadczony Tomasz Rudolf, a po jednym dołożyli Kacper Oberc i Piotr Załupka.

 

Drugą wygraną w sezonie, i drugą z rzędu, zanotował Górnik Wałbrzych, który pokonał Galakticos Solna 2:0. Na listę strzelców wpisali się Daniel Moreno Pagan oraz Dominik Sobiesierski.

 

W niedzielę odbędzie się mecz kolejki, w którym Foto-Higiena Gać zmierzy się z Moto-Jelczem Oława.

 

Wyniki 11. kolejki 

  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Żmigród 1:0
  • Polonia-Stal Świdnica – Bielawianka Bielawa 3:0
  • Piast Nowa Ruda – Lechia Dzierżoniów 0:2
  • Polonia Trzebnica – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 8:1
  • Górnik Wałbrzych – Galakticos Solna 2:0
  • Sokół Marcinkowice – Skałki Stolec 7:1
  • Barycz Sułów – Słowianin Wolibórz 0:1
  • Foto-Higiena Gać – Moto-Jelcz Oława – niedziela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *